Karturi - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
 
Reply to this topicStart new topic
Karturi
sofer-de-duminic...
mesaj Jun 9 2011, 05:32 PM
Trimis la #1


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 162
Inregistrat pe: 26-April 11
Membrul Nr.: 1,689
Masina Personala:gts



e voie, daca ai kartul tau faci ce vrei (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) cu karturile de acolo intr-adevar nu se pune problema pe ud...dar un kartuletz de 33 de cai e ieftin, vreo 1000-2000 de euro...merita, asa de antrenament si distracti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr.Silviu
mesaj Jun 9 2011, 06:54 PM
Trimis la #2


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,249
Inregistrat pe: 5-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 76
Masina Personala:Audi A3 2.0T



Sau te duci in AFI si e cam acelasi lucru (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan_wrc
mesaj Jun 10 2011, 07:31 AM
Trimis la #3


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



kartul ala de 33 de cai la 1000e e chinezesc. un kart bun de 30 de cai e cam 4-5000eur.

Acidutzul, noi fix la BV ne-am dat pe ud (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si eram vreo 8. dar era mai demult..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sofer-de-duminic...
mesaj Jun 10 2011, 12:35 PM
Trimis la #4


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 162
Inregistrat pe: 26-April 11
Membrul Nr.: 1,689
Masina Personala:gts



CITAT(bogdan_wrc @ Jun 10 2011, 07:31 AM) *
kartul ala de 33 de cai la 1000e e chinezesc. un kart bun de 30 de cai e cam 4-5000eur.

Acidutzul, noi fix la BV ne-am dat pe ud (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) si eram vreo 8. dar era mai demult..


nu-i chinezesc...e CRG...doar ca nu e nou...nu-i chiar 1000, e 1200...daca vrei ceva aproape nou e 2000...si in anglia am gasit un kart aproape nou, 50 de cai, la 2000 de euro! ideea e sa stii unde sa cauti (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

ps: habar n-aveam ca exista karturi chinezesti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan_wrc
mesaj Jun 10 2011, 12:47 PM
Trimis la #5


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



ai mers cu asa ceva? stii despre ce vorbim aici...sau vorbim doar asa dupa GOOGLE? eu am mers, am un prieten bun care are, cat a dat, cat costa cum il intretine. ...
cat costa unu BUN, cat costa o janghina, cat de important e sasiu, cum trebuie intretinut...
la 1000e iei o varza. si la kart e mai important ca la masina sasiu. conteaza cum sta pe curbe ca daca e dezechilibrat...il pui in vitrina.

asa si Lamborghini gasetsi la 20 000e...dar ce faci cu ele?


eu am terminat cu Offtopicul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sofer-de-duminic...
mesaj Jun 10 2011, 01:57 PM
Trimis la #6


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 162
Inregistrat pe: 26-April 11
Membrul Nr.: 1,689
Masina Personala:gts



CITAT(bogdan_wrc @ Jun 10 2011, 12:47 PM) *
ai mers cu asa ceva? stii despre ce vorbim aici...sau vorbim doar asa dupa GOOGLE? eu am mers, am un prieten bun care are, cat a dat, cat costa cum il intretine. ...
cat costa unu BUN, cat costa o janghina, cat de important e sasiu, cum trebuie intretinut...
la 1000e iei o varza. si la kart e mai important ca la masina sasiu. conteaza cum sta pe curbe ca daca e dezechilibrat...il pui in vitrina.

asa si Lamborghini gasetsi la 20 000e...dar ce faci cu ele?


eu am terminat cu Offtopicul.


da, am mers (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) stiu despre ce e vorba, pentru ca vreau sa cumpar unul pentru mine...de intretinut se vor ocupa baietii de la circuit...au si ei de vanzare...si crede-ma, nu e chiar atat de scumpa intretinerea, si nici sasiul...pana la urma e un kart, nu-i mare filosofie...

cu 5000 de euro faci kart cu motor de hayabusa omule...depinde fiecare unde cauta...acum e criza si totul se vinde ieftin (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grecutzu2005
mesaj Jun 20 2011, 01:13 PM
Trimis la #7


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,195
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Timisoara
Membrul Nr.: 59
Masina Personala:Seat Leon Cupra



pot sa ma bag si eu in discutie?

are dreptate bogdan.
dar sunt si karturile alea biland care sunt in 4 timpi si sunt un mare fss fss cred ca au 30 de cai daca nu ma insel dar atat
si cred ca unu de ala e 1000.

acuma s-a scos categoria de ICA adica 100cc cu ambreaj centrifugal si poate s-au mai ieftinit si ele. dar a intrat o categorie care e de 125 la fel cu ambreiaj centrifugal ala e vreo 3000 de euro gasesti unul bunicel dar nu mai sunt turatiile alea de 18.000 deci e cam tot o frectie cel putin pentru mine care am prins categoria unde se ambalau de draci le lua.

mai e categoria mini care ICAJ dar cred ca si aia s-a scos. acolo s-ar putea sa gastesti un kart de vreo 1000 de euro cred cat de cat bunicel dar nu are 30 de cai.

si ar mai fi o chestie. Din cate stiu eu pe AMKart nu te lasa sa te dai cu kartul tau doar daca esti la o echipa.
si costa 10 sau 20 de euro pe zi. 10 euro era in 2005 acuma cred ca e mai mult.

Intretinerea lui e undeva pe la 300-500 de euro pe iesire daca vrei sa te dai si nu sa mergi pe bajbaite. si din cand in cand sare de 1000 de euro. un cauciuc e 200 de euro daca e faci tu calculu sofer de duminica.
In al 3 lea rand iti trebuie un mecanic care sa stie sa faca ungerea la kart ca sa nu ii spargi motorul ca atunci te costa mai 500 de euro la iesire ca sa faci motoru. Mecanicul costa nu poti sa ii faci tu amestecu de benzina aer daca esti incepator.
In al 4 lea rand iti trebuie echipament. neaparat costiera daca esti incepator, casca, ghete, combinezon si manusi. care cel mai putin fac intre 400 si 1000 de euro.

nu e chiar asa ieftin sa te dai cu un kart de competitie. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

toate bune.


--------------------
Seat Cupra 2.0 TFSI 240 HP.
Yamaha R6 - 2001
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
www.JustClassics.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 20 2011, 03:04 PM
Trimis la #8


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Bai sunteti culmea cu karturile voastre. hai frate ma lesh cu miile tale de euro. am facut si eu karting si nu mai erau ma costuri d`astea...chiar si raportate la preturile de atunci. nu face nimeni super performanta de 0.02 secunde pe tur. iti iei kart ca sa te distrezi. observ ca va place asa sa va afundati in niste detalii inutile si sa scapati din vedere esenta. kartul este pentru distractie si ca sa inveti si sa iti educi reactiile. sunt sigur ca daca intru pe ebay acum iti gasesc distractia cu 1000-1500 euro cu tot cu echipament and shit. numa bine


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grecutzu2005
mesaj Jun 20 2011, 03:42 PM
Trimis la #9


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,195
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Timisoara
Membrul Nr.: 59
Masina Personala:Seat Leon Cupra



hahahaha (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))) am facut si eu karting de ala in 90 cu motor de mobra... alea erau moka
dar noi vorbim de un anumit fel de kart nu de kart-urile care le faci la palatul copiilor si te invarti prin oras cu ele (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
in fine oricum nu am treaba fiecare scrie ce vrea si isi cumpara ce vrea.
dar niciodata socoteala de acasa nu e la fel cu cea din targ


--------------------
Seat Cupra 2.0 TFSI 240 HP.
Yamaha R6 - 2001
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
www.JustClassics.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 20 2011, 04:32 PM
Trimis la #10


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Grecule o dai numa in extreme. nu e chiar asa. Acum stim cu totii ca esti un pilot bun dar hai sa nu exageram (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grecutzu2005
mesaj Jun 20 2011, 05:15 PM
Trimis la #11


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,195
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Timisoara
Membrul Nr.: 59
Masina Personala:Seat Leon Cupra



Nu sunt stai linistit. tu esti mai bun ca mine. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
esti singurul de fiecare data care te contrazici si nu iti convine tie ce se scrie.
ce ar fi sa vi tu cu argumente ca nu e asa cum zic eu si atunci mai stam de vorba.


--------------------
Seat Cupra 2.0 TFSI 240 HP.
Yamaha R6 - 2001
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
www.JustClassics.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 20 2011, 06:31 PM
Trimis la #12


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Pai nu am nevoie sa vin cu argumente pentru ca nu am incercat sa schimb nici o parere ci mi`am spus parerea MEA...reamintesc : ca sa te distrezi si sa inveti sa conduci sportiv un kart nu ai nevoie de mecanici angajati, kart de 6000 de euro, echipament de 2000 etc. pierzi estenta , cam la asta s`a rezumat. Pana la urma nu am vazut nicaieri vorba de vreo echipa profesionista de karting , nu`i asa ?

pe scurt - am gasit pe net un CRG cu rotax de 125cmc folosit 20 de ore in conditie excelenta cu 2000 E, iar o pereche de hoosier sau firestone noua e in jurul a 200 euro (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grecutzu2005
mesaj Jun 22 2011, 10:52 AM
Trimis la #13


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,195
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Timisoara
Membrul Nr.: 59
Masina Personala:Seat Leon Cupra



e cu dus si intors ... 200 de euro perechea 2 bucati 4 bucati 400 de euro care te tin hai sa exagerez putin 70 de ture de amk
nu stiu de ce ti-ai lua kart de competitie daca vrei doar sa te dai de fun
e ca si cand ti-ai lua evo 7 8 9 10 de CNR sa mergi cu el la lucru sau sa te plimbi prin oras. e aproximativ acelasi lucru.


--------------------
Seat Cupra 2.0 TFSI 240 HP.
Yamaha R6 - 2001
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
www.JustClassics.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 22 2011, 02:47 PM
Trimis la #14


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



CITAT(grecutzu2005 @ Jun 22 2011, 10:52 AM) *
nu stiu de ce ti-ai lua kart de competitie daca vrei doar sa te dai de fun


ti`ai dat raspunsul singur. nu cred ca se gandea nimeni sa isi faca o echipa profi de karting ci vorbeam de fun. si da cam alea sunt preturile. 200 E


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grecutzu2005
mesaj Jun 22 2011, 02:59 PM
Trimis la #15


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,195
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Timisoara
Membrul Nr.: 59
Masina Personala:Seat Leon Cupra



Care e raspunsul????

eu nu prea inteleg raspunsul la propozitia mea.

NU STIU de ce TI-AI LUA kart de competitie daca vrei doar sa te dai de fun.

raspunsul este ca nu stiu de ce mi-as lua kart de competitie ? ca doar vreau sa ma dau de fun?
sa imi frec una. cred ca la fiecare propozitie trebuie sa facem analiza textului?


--------------------
Seat Cupra 2.0 TFSI 240 HP.
Yamaha R6 - 2001
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
www.JustClassics.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 22 2011, 04:30 PM
Trimis la #16


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



=)))))) las`o asa


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Jun 22 2011, 05:49 PM
Trimis la #17


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



raspunsul este ca iti iei cart de competitie ca sa fie mai fun


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 22 2011, 06:35 PM
Trimis la #18


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Grecu zicea ca te costa nush cat un kart de competitie / mecanic / roti etc...mii si mii de euro ... dar nu discuta nimeni de a face o echipa profi => ca toate chestiile alea nu sunt necesare pentru fun.

Pe scurt - nu vad de ce trebuie sa : "da frate aia costa 5000 aia 2000 aia 4000" . eu am vrut sa spun ca distractia asta te costa la o sfert de cat se tot discuta aici. atat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 19th April 2024 - 06:47 PM