Pivor inferior - Piese de schimb Renault Sport - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
Pivor inferior - Piese de schimb Renault Sport
r_vlad
mesaj Jun 13 2013, 10:58 PM
Trimis la #1


Stage 2
**

Grup: Junior Member
Postari: 42
Inregistrat pe: 19-July 12
Din: Sibiu / Cluj
Membrul Nr.: 3,885
Masina Personala:Clio R27



Inca de pe la sfarsitul anului trecut am inceput sa aud zgomote/batai la trecerea peste denivelari cu roata din fata de pe partea dreapta. La inceput nu se auzea prea tare insa odata cu trecerea timpului si a kilometrilor parcursi zgomotul a crescut in intensitate si se aude la trecerea peste aproape orice tip de denivelare.
Initial am suspectat bucsa anti-zgomot din caseta de directie. Toate celelalte articulatii nu pareau sa aiba joc. Am schimbat-o insa zgomotul nu a disparut.
Am mai verificat inca o data toate articulatiile si am descoperit un joc destul de mare la pivotul inferior (8200433088):
Fisier Atasat  Picture2.png ( 454.39k ) Numarul de Transferari: 23
Fisier Atasat  Picture1.png ( 1.3MB ) Numarul de Transferari: 29


Problema: Meseriasii de la Renault nu vand acest pivot (presat) separat. Din reteaua Renault poate fi cumparat doar reperul 12 care vine impreuna cu pivotul inferior (IMG:style_emoticons/default/Applause.gif) .
Fisier Atasat  2011_09_06001_2.jpg ( 125.47k ) Numarul de Transferari: 23

Pivotul poate fi cumparat doar de la Renault Sport. Am tot gasit informatii pe forumuri din alte tari cum ca si-au comandat fie direct de la Renault Sport (Dieppe) fie de la reprezentante Renault care se ocupa si de motorsport (Clio CUP, R3).

Aveti idee de unde as putea sa comand din Romania piesa cu pricina ?
Fisier Atasat  2013_02_21101647.jpg ( 90.81k ) Numarul de Transferari: 20

Stiu ca cei de la Mach1 au de-a face cu masinile Renault Sport de competitie. Cunoasteti pe cineva de acolo. As putea sa sun si eu direct la service dar cel mai probabil imi vor spune la fel ca si cei de la o reprezentata normala cum ca se pot comanda doar piesele care se gasesc in Dialogys iar acest reper nu este inclus. As vrea sa ajung sa vorbesc direct cu cineva de ma Mach1 care are de-a face cu Renault Sport.

Acest mesaj a fost editat de r_vlad: Jun 13 2013, 10:59 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Rapsunsuri
dl'Dj(-_-)TSU™
mesaj Apr 30 2014, 05:50 PM
Trimis la #2


Stage 3
***

Grup: Prieten HH
Postari: 170
Inregistrat pe: 12-March 10
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 572
Masina Personala:Opel Corsa D



Salut un numar de contact de la Ciclop ce cum unde il gasesc?
Ce cost si daca ai putut sa ii faci si pe cei inferiori si superiori


--------------------
Paul Constantinescu
Professional Photography & Video Editing
[dl'Dj(-_-)TSU™ Photography&HD Movies&Sound Production©]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

mesaje in acest topic
- r_vlad   Pivor inferior - Piese de schimb Renault Sport   Jun 13 2013, 10:58 PM
- - Chuckie   eu mi-am comandat tot ansamblul pe dreapta,just in...   Jun 13 2013, 11:12 PM
- - maryusdanyel   Din cate imi aduc eu aminte ,cred ca merge scos la...   Jun 13 2013, 11:39 PM
- - vusiman   Intradevar se pot recondiționa la un atelier ...   Jun 14 2013, 11:45 AM
- - r_vlad   Mersi de informatie. As prefera sa iau un pivot no...   Jun 14 2013, 03:17 PM
- - vusiman   r_vlad : poti sa dai mai multe detalii despre bucs...   Jun 15 2013, 04:19 PM
- - r_vlad   Ca simptome ar fi ca troncane la trecerea peste de...   Jun 16 2013, 05:51 PM
- - atipiq_nightmare   Foarte de treaba acest Liviu am schimbat`o si...   Jun 16 2013, 09:16 PM
- - vusiman   pai domnul Liviu are cotele piesei si poate sa o f...   Jun 17 2013, 01:08 PM
- - r_vlad   Da, are in stoc mai multe. Te intelegi cu el la te...   Jun 17 2013, 02:08 PM
- - nic_andrei   Eu am avut la masina mea aceeasi problema cu pivot...   Jun 18 2013, 10:12 AM
- - vusiman   Andrei, cum ai aflat ca ai joc al pivotului in fuz...   Jun 18 2013, 05:52 PM
- - r_vlad   Andrei, nu te contrazic. Este perfect logic si pos...   Jun 18 2013, 08:41 PM
- - vusiman   Prima data am cumparat, ca boierul, fuzeta ( 700 l...   Jun 18 2013, 08:56 PM
- - nic_andrei   Eu i-am scos la service cu presa profesionala o si...   Jun 19 2013, 04:05 PM
- - silvio   Si eu am avut probleme cu pivotii , i-am dat jos i...   Jun 20 2013, 02:29 AM


Reply to this topicStart new topic
4 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (4 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 28th March 2024 - 04:35 PM