Evacuare custom vs evacuare dedicata(Miltek, Scorpion, Blue Flame, Magnaflow etc) - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Evacuare custom vs evacuare dedicata(Miltek, Scorpion, Blue Flame, Magnaflow etc), avanyaje si dezavantaje...
AlexVXR
mesaj Jan 12 2010, 05:25 PM
Trimis la #21


Stage 2
**

Grup: Prieten HH Junior
Postari: 36
Inregistrat pe: 7-October 09
Membrul Nr.: 393
Masina Personala:Astra Bertone Turbo



in cele din urma am optat pt o evacuare custom pe 70mm, ceea ce s a dovedit a fi o buna alegere


Fisiere Atasate
Fisier Atasat  IMAGE_638.jpg ( 519.14k ) Numarul de Transferari: 35
 


--------------------
life begins at 4000 rpm.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
justliv
mesaj Sep 18 2010, 12:45 PM
Trimis la #22


Stage 1
*

Grup: Prieten HH Junior
Postari: 14
Inregistrat pe: 29-May 10
Membrul Nr.: 693
Masina Personala:seat leon 1p 1.9tdi



eu zic, k sa stati linistiti mai bine va duceti la o firma si scapati de tot stresul... eu am vrut sa imi scot catalizatoru si sa las teava cap coada(bine eu nici nu am toba intermediara decat toba finala de carbon) si sunt sigur k dak imi lasam masina la cel care voiam eu sa imi faca evacuarea nu imi facea downpipe si cine stie ce dreaq imi mai facea mai stricam si turbina si alte probleme... asa am vb cu niste prieteni, ma duc la pilot, o evacuare borla cap coada, cu tips cu tot in jur de 8 mil si scapi de orice grija, de orice stres... eu prefer sa dau 8 mil adunci cand ii am si sa stau linistit decat sa dau ce stiu eu 1-2 mil si sa ma trezesc cu probleme... da nuj asa fac eu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chuckie
mesaj Sep 18 2010, 06:35 PM
Trimis la #23


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,987
Inregistrat pe: 30-May 09
Membrul Nr.: 65
Masina Personala:Renault Megane R26



tot tiganie se numeste si ce ai facut tu...tiganie mai scumpa putin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
R26 F1 TEAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
justliv
mesaj Sep 19 2010, 12:10 PM
Trimis la #24


Stage 1
*

Grup: Prieten HH Junior
Postari: 14
Inregistrat pe: 29-May 10
Membrul Nr.: 693
Masina Personala:seat leon 1p 1.9tdi



momentan eu nu mi-am facut pt k nu am avut bani dar chiar o sa imi fac... si dak e tiganie sa iti duci masina la o firma smechera k pilot si sa iti faca aia evacuare borla, atunci nu prea mai avem ce sa vb sincer sa fiu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan_wrc
mesaj Sep 19 2010, 03:43 PM
Trimis la #25


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



CITAT(justliv @ Sep 19 2010, 12:10 PM) *
la o firma smechera k pilot si sa iti faca aia evacuare borla,

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulirx
mesaj Sep 19 2010, 04:00 PM
Trimis la #26


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 192
Inregistrat pe: 13-March 10
Din: ploiesti
Membrul Nr.: 573
Masina Personala:Volvo S60 D5 cu motor; Focus RS Mk2 cu alt motor



ce diferenta este intre aceste firme ?
toate sint de renume, nimic de zis, insa , totusi, e vreo diferenta intre ele ?
Miltek, Scorpion, Blue Flame, Magnaflow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan_wrc
mesaj Sep 19 2010, 04:16 PM
Trimis la #27


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



intre unele sunt diferente de sound, intre altele de lucratura, de sudura...iar un milltek dupa 3 ani va arata muuuult mai bine ca una Borla facuta aici.
trust me...eu am facut la Pilot evacuarea. baietii sunt ok, ca oameni si pricepere...dar materialul e muuult sub ce vand Milltek, Blue flame si altii.

cand ti-or face aia toooata evacuarea (downpipe+catback+toba finala) cu 8 mil..sa ma suni si pe mine.
si cand dupa 2-3 ani o sa arate cum arata un milltek iti platesc eu evacuarea..de 3 ori!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bluey
mesaj Sep 19 2010, 04:17 PM
Trimis la #28


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,424
Inregistrat pe: 3-November 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 424
Masina Personala:Audi



Vand ingredientele unor retete (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Nu sunt calea de urmat pentru cei care vor sa ridice capul din multime (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Tuningul e trist in ultimii ani din pacate: se duce omul cu masina lui la supermarketul de tuning, arata cu degetul ce vrea sa isi puna pe masina si gataa.
La fel face si vecinul lui, si varul lui , si nepotul vecinului.
S-au dus vremurile cand chiar trebuia sa stii cum functioneaza un motor si trebuia sa iti faci singur modificarile si calculele ca sa obtii performanta.

Bineinteles ca si azi performantele cu adevarat iesite din comun le scot cei care au curaj sa riste pe motoarele lor si sa incerce ceva nou.
In rest, mediocru pentru toata lumea , ieftin (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Racer de forum nambar uan :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
justliv
mesaj Sep 19 2010, 04:42 PM
Trimis la #29


Stage 1
*

Grup: Prieten HH Junior
Postari: 14
Inregistrat pe: 29-May 10
Membrul Nr.: 693
Masina Personala:seat leon 1p 1.9tdi



sa-mi lasi nr sa te sun (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
justliv
mesaj Sep 19 2010, 04:58 PM
Trimis la #30


Stage 1
*

Grup: Prieten HH Junior
Postari: 14
Inregistrat pe: 29-May 10
Membrul Nr.: 693
Masina Personala:seat leon 1p 1.9tdi



fiecare isi face ce vrea la masina lui si unde vrea...eu n-am facut decat sa imi dau cu parerea pt k am fost si eu in situatia sa aleg in a-mi face singur evacuarea la cineva asta insemnand sa imi cumpar eu teava si ce mai trebuie, sau sa ma duc undeva unde desi dai mai multi bani macar stii k ti-o fac oameni profesionisti... asta e parerea mea, dak tu vrei sa iti faci singur evacuarea sau ce mai vrei tu sa iti faci e treaba ta, nu ma intereseaza pt k nu e masina mea. nu inseamna k ti-ai face lucru naspa, ba din contra poate iese mult mai bine decat in alta parte nu zic nu... insa eu asa aleg..aici fiecare isi da cu parerea explicand ce a ales el si cum a gandit inainte sa isi faca ceva la masina...nu esti de acord cu mn sa fii sanatos, iti faci ce vrei tu, k poate nici eu nu sunt de acord cu multe comentarii d-ale tale dar nu incep sa te iau la mijto.va dati atata importanta degeaba
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 28th March 2024 - 08:48 PM