Turbina mai mare pe peugeot 206 1.4 Hdi - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
 
Reply to this topicStart new topic
Turbina mai mare pe peugeot 206 1.4 Hdi
sorinGTF
mesaj Mar 5 2010, 10:39 AM
Trimis la #1


Stage 2
**

Grup: Prieten HH
Postari: 46
Inregistrat pe: 9-November 09
Din: Slobozia
Membrul Nr.: 436
Masina Personala:Peugeot



Vreau sa ii cresc un pic puterea motorului buburuzei mele, in prezent are 68cp.
Am pe cineva care a montat turbina de peugeot 307 1.6 hdi de 110 cp cu pas variabil model T5 si nu au fost necesare mari modificari pentru adaptarea ei, dar tot respectiva persoana spune ca a gasit ulterior turbina garrett de 90 cp pentru 1.4 hdi care se potriveste fara a mai face modificari ulterioare.
In acest domeniu trebuie sa recunosc ca sunt incepator si as avea nevoie de cateva sfaturi pentru achizitionarea unei turbine si chiar recomandarea unei persoane pentru montaj.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Darky
mesaj Mar 5 2010, 06:44 PM
Trimis la #2


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 381
Inregistrat pe: 13-May 09
Din: Slobozia
Membrul Nr.: 9
Masina Personala:Megane F1 R26



vorbeste cu bogdan cu altea de la curse de acum cateva seri. el stiu ca e tatic pe turbine si te poate ajuta. iti pot da eu numarul lui de telefon.


--------------------
Megane F1Team R26
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scateru
mesaj Mar 6 2010, 02:06 PM
Trimis la #3


Stage 4
****

Grup: Prieten HH
Postari: 497
Inregistrat pe: 26-June 09
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 140
Masina Personala:Sleeper wagon



daca vrei sa ajungi asa sus... cum ai zis... nu te gandi la cea de 90.... e de jucarie rau (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Sau daca vrei decat un mic + de putere fara sa intri adanc in ea.... e ok , marti ajunge un 1.6 hdi la mine la atelier... si ma uit la turbina este cel de 110 cai ... te ajut cu poze (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorinGTF
mesaj Mar 6 2010, 06:32 PM
Trimis la #4


Stage 2
**

Grup: Prieten HH
Postari: 46
Inregistrat pe: 9-November 09
Din: Slobozia
Membrul Nr.: 436
Masina Personala:Peugeot



Pei cred ca cel mai sigur va fi o turbina de 307 1.6 hdi 110 cp plus un soft facut cum trebuie si cine stie poate o admisie+evacuare complera fara catalizator si sper eu sa ajunga undeva la 130 cp care pentru aceasta masina ar fi suficient, nu vreau sa ajung la schimbat injectoarele si sa fac mai multe modificari deoarece nu cred ca ar merita extreme pe un asemenea motor.

Acum sunt in cautare de turbina T5 variabila de 307 hdi S.H. sper sa gasesc undeva la 200 euro una, dupa care cred ca urmez drumul constantei pentru adaptarea ei, iar dupa sa ii fac un soft care momentan habar nu am unde sa il fac, sincer sa fiu nu vreau sa dau nici extraordinar de multi bani pentru el sau macar de dau sa il faca in asa fel incat sa iasa bine adaptat dupa noile modificari.
Din start as exclude DimSport.

CITAT(Darky @ Mar 5 2010, 05:44 PM) *
vorbeste cu bogdan cu altea de la curse de acum cateva seri. el stiu ca e tatic pe turbine si te poate ajuta. iti pot da eu numarul lui de telefon.


Sincer nu stiu de cine vorbesti dar astept mai multe detalii, este din bucuresti sau de la noi?

Acest mesaj a fost editat de Darianst: Mar 6 2010, 08:52 PM
Motivul editarii: Fara double post. Dati edit la mesajul anterior.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scateru
mesaj Mar 6 2010, 06:36 PM
Trimis la #5


Stage 4
****

Grup: Prieten HH
Postari: 497
Inregistrat pe: 26-June 09
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 140
Masina Personala:Sleeper wagon



cred ca va fi un pic mai scumpa , am luat eu una simpla de 2.0 hdi kkk cu 200 de euro de langa ploiesti , mai stiu inca una cu 180 de euro ... dar tot de 2.0 hdi ... daca aud ceva de 1.6 iti dau pm
Cu rabdare le rezolvi pe toate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorinGTF
mesaj Mar 6 2010, 10:20 PM
Trimis la #6


Stage 2
**

Grup: Prieten HH
Postari: 46
Inregistrat pe: 9-November 09
Din: Slobozia
Membrul Nr.: 436
Masina Personala:Peugeot



Da asa este, rabdare multa.
De luni incep sa sun la parcurile de dezmembrari 307 si sa intreb, dupa care aleg oferta ce-a mai buna.Daca auzi de vreo turbina 1.6hdi 110 cp dami un semn te rog.

Am tot urmarit diferite discutii si ma gandeam daca un intercoler mic ar ajuta cu ceva dupa ce am sa fac modificarile.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scateru
mesaj Mar 8 2010, 03:33 PM
Trimis la #7


Stage 4
****

Grup: Prieten HH
Postari: 497
Inregistrat pe: 26-June 09
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 140
Masina Personala:Sleeper wagon



pai fara nu se mai poate (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) iti poti face unu custom ... depinde cat loc ai ... eventual sa iti gandesti bine traseul ... cu cat mai rece aerul ... cu atat mai bine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorinGTF
mesaj Mar 8 2010, 04:48 PM
Trimis la #8


Stage 2
**

Grup: Prieten HH
Postari: 46
Inregistrat pe: 9-November 09
Din: Slobozia
Membrul Nr.: 436
Masina Personala:Peugeot



Am gasit ceva 550x140x65 care o sa vina perfect in grila din bara, si sa scot plasa.Este 150 euro plus traseul complet cu coliere,coturi, imbinari....... inca 145 euro, dar acum caut o turbina dupa care vine intercooler-ul si ultimul o sa vina softul.Nu gasesc de nici un fel turbina mai jos de 350 euro si mi se pare cam mult pentru o turbina s.h. de 70.000-90.000 km am sunat azi la zeci de dezmembrari.
Fisiere Atasate
Fisier Atasat  133484902_o.jpg ( 176.45k ) Numarul de Transferari: 12
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scateru
mesaj Mar 9 2010, 09:28 PM
Trimis la #9


Stage 4
****

Grup: Prieten HH
Postari: 497
Inregistrat pe: 26-June 09
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 140
Masina Personala:Sleeper wagon



da e ok... da traseul ala e moft , il poti face mult mai ieftin .... doar ca n`o sa aiba furtune chiar asa rosiatice (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
cauta pe google dancor .... e pe langa mine , au preturi ok,sa zicem... mai negociezi cu ei ... suna si intreaba (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorinGTF
mesaj Mar 10 2010, 10:12 AM
Trimis la #10


Stage 2
**

Grup: Prieten HH
Postari: 46
Inregistrat pe: 9-November 09
Din: Slobozia
Membrul Nr.: 436
Masina Personala:Peugeot



Am si eu pe cineva care se ocupa cu asa ceva, baieti care imi fac evacuarea este posibil sa imi faca si traseul,inportant este intercoolerul, nu tin neaparat sa fie si traseul acela.Oricum e cam dificil de facut deoarece este foarte putin spatiu la mine, dar vom gasi o solutie.

Problema este ca nu gasesc turbina, am cautat la vreo 15 parcuri de dezmembrari, azi sper sa i-au legatura cu Bogdan(recomandat de Dan) poate ma ajuta el cu una.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 28th March 2024 - 04:22 PM