REVO - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
12 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
REVO
Grecu
mesaj Jun 1 2009, 02:32 AM
Trimis la #1


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 57
Inregistrat pe: 1-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 66
Masina Personala:VW Golf GTI 30 Edition



Deschid acest topic pt ca eu am soft de la Revo si sunt foarte multumit de el .
As dori sa incep prin a spune ca REVO face softuri doar pt grupul VAG.
De ce am ales Revo ?
Cum am spus si mai sus , in primul rand pt ca ei fac doar pt grupul VAG si logic ei ar trebui sa stie cel mai bine motorul meu , iar pana acum , logica mea s-a dovedit a fi corecta. Momentan am evacuare de la Milltek (fara finala) si soft , iar masina merge foarte tare , am avut rezultate care m-au uimit si sunt foarte multumit.


Daca aveti intrebari legate de softul meu sau de Revo , va stau la dispozitie (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bebe
mesaj Jun 1 2009, 11:41 AM
Trimis la #2


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 590
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Arad
Membrul Nr.: 20
Masina Personala:Seat Leon Cupra



Si eu am REVO de peste 8000km si sunt foarte multumit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu ma asteptam sa mearga chiar asa tare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
'09 Seat Leon Cupra 2.0 TFSI REVO Technik 2+
'06 Peugeot 206 1.4HDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan_wrc
mesaj Jun 1 2009, 11:49 AM
Trimis la #3


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



si eu am stat muuult timp in dubiu sa aleg REVO. softurile lor sunt f tari!
si omul care le pune, aka NADIR e extrem de treaba, si se pricepe f bine. am vazut cateva masini custom facute de el, si fug f bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shy
mesaj Jun 18 2009, 07:05 PM
Trimis la #4


Stage 4
****

Grup: Member
Postari: 309
Inregistrat pe: 14-May 09
Din: Bucuresti | Mosilor
Membrul Nr.: 18
Masina Personala:Evo X



Am auzit multa lume laudand softul celor de la Revo si pe Nadir . Asta a fost unul din motivele pentru care am pus harta originala a masinii si astept o programare pentru un Stage 2+ .


--------------------
Alex
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bebe
mesaj Jun 19 2009, 12:54 AM
Trimis la #5


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 590
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Arad
Membrul Nr.: 20
Masina Personala:Seat Leon Cupra



Ai tot ce trebuie pt Stg2+? HPFP si ce admisie?


--------------------
'09 Seat Leon Cupra 2.0 TFSI REVO Technik 2+
'06 Peugeot 206 1.4HDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shy
mesaj Jun 20 2009, 11:10 AM
Trimis la #6


Stage 4
****

Grup: Member
Postari: 309
Inregistrat pe: 14-May 09
Din: Bucuresti | Mosilor
Membrul Nr.: 18
Masina Personala:Evo X



admisia este injen iar pompa apr se va recomanda , am gresit comanda .


--------------------
Alex
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grecu
mesaj Jun 20 2009, 08:22 PM
Trimis la #7


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 57
Inregistrat pe: 1-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 66
Masina Personala:VW Golf GTI 30 Edition



La Revo motoarele 2.0 TFSI dispun de un trail de 5 ore , care functioneaza la 80 % din capacitatea softului . Asta este un avantaj , pt ca iti poti face o idee despre soft inainte sa il cumperi .

@Alex tu ai incercat trail ? Daca da , sunt curios ce impresie ti-a facut .

Stage 2+ la GTI se treduce prin : Admisie , intercooler de S3 , evacuare turbo back si pompa de benzina = 290 cp
Stage 2+ la GTI 30 EDITION : Admisie , intercooler de S3 , evacuare turbo back si pompa de benzina = 350 cp

Admisia cea mai indicata este EvoMS .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan_wrc
mesaj Jun 20 2009, 08:26 PM
Trimis la #8


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



si twincoolerul de la forge e stage 2++? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
pe langa astea, mi-as permite sa adaug un DV bun, un PCV si alte maruntishuri...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grecu
mesaj Jun 20 2009, 08:44 PM
Trimis la #9


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 57
Inregistrat pe: 1-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 66
Masina Personala:VW Golf GTI 30 Edition



Da , am uitat de twin-cooler ......... ms bogdan (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zap
mesaj Jun 22 2009, 09:07 PM
Trimis la #10


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 97
Inregistrat pe: 12-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 98
Masina Personala:Focus ST facelift



Cred ca sunteti cam optimisti cu 350HP, mai jos sunt niste rezultate dyno de la niste meseriasi din UK

http://www.awesome-gti.co.uk/rollingroad/rr.gti_070608.html

E placut sa crezi in niste cifre pe care le arunca unii insa e pacat sa te imbeti cu apa rece. Unul din Golfurile Edition 30 din link are Custom Map, Carbonio, Forge FMIC, Forge DV, Fuel Pump, Full Milltek TBE si din 3 run-uri dyno ca medie nu depaseste 305 hp.

raspuns bogdan_wrc: pune in calcul si ce benzina au ei. ;:) ok, un 350 poate e prea mult, dar un 330 e sigur.
stii de R-GTI care scoate 420 de cai cu benzina de 91 si 500 cu din aia de 100?

la americani, cand au vazut ca se merge in RO cu setari 9-8-9, au crezut ca ii luam la misto. ei doar cu benzina de curse mergeau cu setari peste 8.
si englezul meu cand a facut softul a ramas mirat cat de putine corecturi face pt benzina. m-a intrebat daca am pus ceva special, ca nu prea credea ca e de pompa. a zis sa mai cresc chiar in setari...


Acest mesaj a fost editat de ronnie: Jun 23 2009, 11:38 PM
Motivul editarii: mutare posturi despre carburanti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zap
mesaj Jun 22 2009, 09:52 PM
Trimis la #11


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 97
Inregistrat pe: 12-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 98
Masina Personala:Focus ST facelift



Actiunea se desfasoara in UK

Awesome GTI Store UK,
Unit 1 Siemens Road,
Northbank Industrial Park,
Irlam,
Manchester,
M44 5AH, UK

Intr-adevar, difera sensibil si in bine benzina noastra fata de a americanilor / a altora insa totusi, e o limita pentru povesti de marketing.
Un midrange mai sanatos face mult mai mult decat un peak scurt ca la iepurasi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

raspuns bodan_wrc: zap, stiu de unde sunt ei, mi-am luat destule de la awesome...dar de aia zic. benzina conteaza f mult.
perfect de acord cu plaja de putere...dar cum suna un 340 boost si un 330 constant..sa zicem? ipotetic vorbind. suna mai bine ca un 305 constant?


edit moderator: am mutat posturile o/t care urmau la topicul Carburanti si Fluide si am unit raspunsurile on-topic

Acest mesaj a fost editat de ronnie: Jun 23 2009, 11:42 PM
Motivul editarii: mutare posturi la topic Carburanti si Fluide
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adrian
mesaj Jun 22 2009, 11:33 PM
Trimis la #12


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 101
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Oradea
Membrul Nr.: 61
Masina Personala:3071 Audi S3 2.0 TFSi



CITAT(zap @ Jun 22 2009, 09:07 PM) *
Cred ca sunteti cam optimisti cu 350HP, mai jos sunt niste rezultate dyno de la niste meseriasi din UK

http://www.awesome-gti.co.uk/rollingroad/rr.gti_070608.html

E placut sa crezi in niste cifre pe care le arunca unii insa e pacat sa te imbeti cu apa rece. Unul din Golfurile Edition 30 din link are Custom Map, Carbonio, Forge FMIC, Forge DV, Fuel Pump, Full Milltek TBE si din 3 run-uri dyno ca medie nu depaseste 305 hp.


Singura problema ar fi ca GTI-ul respectiv nu are un Revo Software (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Pe de alta parte daca te uiti ceva mai jos, este un ED.30 alb cu Revo Stage 1 si evacuare Milltek care a scos o putere medie mai buna decat ED.30 la care faci tu referire. Nu de alta dar un hardware trebuie exploatat coresponzator de software pentru rezultate optime.

Cat despre ED.30/Cupra/S3 TFSi am inregistrat fara probleme +350 Bhp cu setup-ul Revo STG 2+ si in unele cazuri chiar cu Revo STG 2. Pe website-ul nostru gasiti cateva astfel de grafice realizate pe dyno-uri independente, iar daca nu sunt suficiente, mai avem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
REVO STG4 Audi S3 2.0 TFSi - Superchips STG1 Opel Vectra OPC - Superchips STG1+ Renault Clio 197

AUTOSOFT s.r.l. - Superchips & REVO Main Dealer
www.superchips.ro - www.revotechnik.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grecu
mesaj Jun 23 2009, 12:45 AM
Trimis la #13


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 57
Inregistrat pe: 1-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 66
Masina Personala:VW Golf GTI 30 Edition



Referitor la putere , eu sunt sigur ca am peste 300 cp ......... spun asta pt ca am avut ocazia sa compar masinuta mea cu anumite masini care au undeva la 400 cp , aspirat sau turbo ...... si eu am doar evacuare ( fara cat-back) si soft .......... masina poate sa faca 350 cp in configuratia mai sus mentionata ...... va asigur ........ si sper sa va arat , doar ca o sa mai dureze ceva timp .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adrian
mesaj Jun 23 2009, 10:28 AM
Trimis la #14


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 101
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Oradea
Membrul Nr.: 61
Masina Personala:3071 Audi S3 2.0 TFSi



Am uitat sa mentionez, dar noi in primul rand urmarim comportamentul masinii pe strada, nu pe niste role care indiferent cat de performante sunt nu pot simula perfect conditiile reale de pe strada. De aceea setup-ul final si fine tuning-ul software-ului Revo se realizeaza pe strada in conditii cat se poate de reale si in functie de preferintele/cerintele clientului. In cazul in care clientul are mai multe preferinte, exista Revo Select Plus cu ajutorul caruia se poate schimba intre setari in aproximativ 10 secunde.


--------------------
REVO STG4 Audi S3 2.0 TFSi - Superchips STG1 Opel Vectra OPC - Superchips STG1+ Renault Clio 197

AUTOSOFT s.r.l. - Superchips & REVO Main Dealer
www.superchips.ro - www.revotechnik.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shy
mesaj Jun 23 2009, 09:43 PM
Trimis la #15


Stage 4
****

Grup: Member
Postari: 309
Inregistrat pe: 14-May 09
Din: Bucuresti | Mosilor
Membrul Nr.: 18
Masina Personala:Evo X



CITAT(Grecu @ Jun 20 2009, 08:22 PM) *
La Revo motoarele 2.0 TFSI dispun de un trail de 5 ore , care functioneaza la 80 % din capacitatea softului . Asta este un avantaj , pt ca iti poti face o idee despre soft inainte sa il cumperi .

@Alex tu ai incercat trail ? Daca da , sunt curios ce impresie ti-a facut .

Stage 2+ la GTI se treduce prin : Admisie , intercooler de S3 , evacuare turbo back si pompa de benzina = 290 cp
Stage 2+ la GTI 30 EDITION : Admisie , intercooler de S3 , evacuare turbo back si pompa de benzina = 350 cp

Admisia cea mai indicata este EvoMS .

Am incercat softul trial . Multumesc pe aceasta cale lui Nadir si colegului pentru rabdare si bunavointa . Din pacate nu putut testa la capacitate maxima potentialul , am avut un deces in familie si cele 5 ore s-au epuizat neconcludent , intr-un mers obositor . Am reusit totusi sa aplic cateva kickdoun-uri iar masina pleca frumos , liniar fara insa acea explozie tipic motoarelor turbo ( si a hartii anterioare) dar este explicabil : imi trebuie ceva mai sus .... stg 2 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . In concluzie , rezultatul a fost multumitor si astept finante pentru varianta finala .


--------------------
Alex
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adrian
mesaj Jun 24 2009, 10:17 AM
Trimis la #16


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 101
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Oradea
Membrul Nr.: 61
Masina Personala:3071 Audi S3 2.0 TFSi



Imi pare rau de deces Alex.

Referitor la Revo Trial, este 80% din ce stie Revo Stage 1.
Cu STG 2 si mai ales cu STG 2+ zona medie va fi amplu imbunatatita, la fel si finalul (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
REVO STG4 Audi S3 2.0 TFSi - Superchips STG1 Opel Vectra OPC - Superchips STG1+ Renault Clio 197

AUTOSOFT s.r.l. - Superchips & REVO Main Dealer
www.superchips.ro - www.revotechnik.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr.Silviu
mesaj Jun 24 2009, 11:43 AM
Trimis la #17


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,249
Inregistrat pe: 5-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 76
Masina Personala:Audi A3 2.0T



Mie mi-ar placea sa traga liniar si sa nu lase jumatate de cauciuc pe sosea din 3 sec... Mai bine trage si trage si trage si trage decat un "boom" violent.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adrian
mesaj Jun 24 2009, 02:51 PM
Trimis la #18


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 101
Inregistrat pe: 25-May 09
Din: Oradea
Membrul Nr.: 61
Masina Personala:3071 Audi S3 2.0 TFSi



Asta nu este o problema, software-ul Revo are o caracteristica unica fiind "fully adjustable" si poate fi configurat in functie de preferintele clientului (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


--------------------
REVO STG4 Audi S3 2.0 TFSi - Superchips STG1 Opel Vectra OPC - Superchips STG1+ Renault Clio 197

AUTOSOFT s.r.l. - Superchips & REVO Main Dealer
www.superchips.ro - www.revotechnik.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vlad_GTI
mesaj Jun 25 2009, 07:14 PM
Trimis la #19


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 994
Inregistrat pe: 25-June 09
Din: Oradea
Membrul Nr.: 134
Masina Personala:VW POLO GTI 1.8 Turbo REVO



Si eu sunt mandru posesor de soft REVO (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) ce pot sa zic, masina s-a schimbat radical incepand de la Trial version, momentan sunt la stage2 si sper cat mai curand sa ajung la stage3 (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fuscobal
mesaj Aug 10 2009, 12:54 AM
Trimis la #20


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 430
Inregistrat pe: 30-June 09
Membrul Nr.: 152
Masina Personala:VW Golf V GTI



REVO si la mine de vreo 9 luni si 15.000km. Softul si hardware-ul au fost testate pentru anduranta pe Nurburgring si au rezistat cu brio, motiv pentru care nu-mi fac nici un fel de probleme pentru ce se intampla pe strada unde solicitarile sunt incomparabil mai mici. Cum spuneau colegii mai sus, cand am pus americanilor pe vortex logurile cu boostconstant pana aproape de rosu pe setarea 9-8-9 au zis ca nu se poate asa ceva ! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 28th March 2024 - 10:39 PM