belea mare - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
belea mare
vlad_GTI
mesaj Nov 12 2011, 04:35 PM
Trimis la #21


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 994
Inregistrat pe: 25-June 09
Din: Oradea
Membrul Nr.: 134
Masina Personala:VW POLO GTI 1.8 Turbo REVO



In state sunt preturi mult mai bune, dar e mai scump transportul si stiu ca in DK nu prea ai cum sa scapi de vama (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Asa ca cel mai simplu le cumperi direct din UK. Acum legat de amplificator, trebuie in primul rand sa te hotarasti ce anume vrei de la el ( cate canale, cata putere etc )


--------------------
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp

Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Nov 13 2011, 08:45 PM
Trimis la #22


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



pai... vreau ceva care sa alimenteze boxele astea si probabil in viitor un subwoofer... adica cu 4 canale... cred...
sau as putea sa iau unu care sa se ocupe doar de boxele astea si cand o sa imi iau subwoofer o sa imi iau si un amplificator cu un singur canal... voi aveti pe cineva in ro care sa va faca un pret bun la un amplificator care sa se potriveasca? poate iau din ro si mi-l expediaza aici... M-am interesat si daca trimite cineva un colet din ro aici prin posta romana, costa 40 ron taxa unica pe colet plus 7 ron/kg... asa ca nu cred ca ar costa foarte mult transportul daca gasesc ceva la un pret foarte bun...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Nov 18 2011, 09:48 PM
Trimis la #23


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



ce parere aveti de amplificatoarele boss? http://caraudiosecurity.com/shop/product_l...annel-amps.html aici sunt cateva care au preturi convenabile zic eu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Dec 30 2011, 12:10 AM
Trimis la #24


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



Pana la urma mi-am cumparat amplificator, izolatie, am facut inele din lemn pentru a monta boxele, mi-am luat si fire mai bune decat cele care au venit in pachet pentru boxe si amplificator, adaptoare pentru a putea utiliza si comenzile de pe volan.
Acum urmeaza sa le montez pe masina si sper sa iasa ceva klumea. Acum o sa ma ajute si un prieten care a mai montat sisteme audio pe masinile lui.
Astazi am incercat sa pun adaptoarele acelea pe care le-am cuparat: CON-CTSRN005 steering control adaptor
CON-CTALPINELEAD - Connects2 Alpine Stalk Adaptor si deja am intampinat o problema. Adica le-am conectat si nu se intampla nimic. Adica nu merg comenzile de pe volan. Citeam pe Clio197.net ca trebuie sa para scris renault pe displayul ala unde arata temperatura si ceasul dar la mine nu se intampla nimic. Are cineva asa ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Dec 30 2011, 12:22 AM
Trimis la #25


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



aaaa si pe unde sa bag firul de alimentare amplificator de la baterie in interiorul masinii? Vreau sa pun amplificatorul sub scaunul pasagerului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Dec 30 2011, 11:42 AM
Trimis la #26


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Ar trebui sa ai o garnitura destul de mare pe sub volan care face conexiunea catre compartimentul motor si prin care trec deja niste cabluri.
Daca nu...vezi si tu pe unde poti da o gaura (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Dec 31 2011, 12:54 AM
Trimis la #27


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



Astazi am pus amplificatorul sub scaunul pasagerului. Motivul pentru care l-am pus acolo este ca nu vreau sa ocup prea mult din portbagaj si asa este destul de mic.
M-am uitat pe unde sa bag firele pentru boxe care vin de la amplificator in usi si am observat ca nu exista o gaura. firele trec din interior in usa printr-un fel de mufa, nu stiu cum sa ii spun mai exact. Tu cum ai bagat firele de la amplificator catre boxele din usi?
Am pus poza cu mufa aia care si inca o poza pe unde se duc firele din mufa in usa. O fi acelasi tip de mufa si in usa sau doar in interiorul masinii?
Multumesc pentru raspunsuri!!!!
Fisiere Atasate
Fisier Atasat  IMAG1490.jpg ( 528.17k ) Numarul de Transferari: 4
Fisier Atasat  IMAG1491.jpg ( 462.21k ) Numarul de Transferari: 0
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vusiman
mesaj Dec 31 2011, 01:18 AM
Trimis la #28


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



Eu la mine am folosit firele originale care trec prin mufa ptr conectarea ampului cu filtrele boxelor. Am taiat firele cat mai aproape de mufa ca minimalizez utilizarea cablului original. Apoi firele catre twetere le-am strecurat tot cumva prin mufa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Dec 31 2011, 01:25 AM
Trimis la #29


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



Dar in mufa aia sunt firele doar pentru boxe sau sunt si pentru geamuri, lumina la butonul de deschidere geamuri?E o intrebare cam prosteasca, dar ma gandeam sa tai firele alea daca sunt doar pentru muzica. Cred ca o sa dau o gaura undeva aproape de mufa aia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vusiman
mesaj Dec 31 2011, 01:33 AM
Trimis la #30


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



Acolo sunt firele ptr comenzi geamuri,usi,oglinzi, dif,etc. Trebuie sa vezi care sunt de la difuzoare si sa te folosesti de ele . Ai putea incerca sa pui filtrele pe sub bord ca sa eviti trecerea si cu firele tweterelor care este mai dificila. Eu nu-ti recomand sa dai gauri ptr ca te complici inutil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Dec 31 2011, 02:18 AM
Trimis la #31


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Eu unul am avut un mic loc intre mufa si caroserie si nu am gaurit nimic ba chiar am acoperit la loc cu izolatia de cauciuc.
Tu din ce vad in poza ai destui "pini" liberi, vezi daca ai loc si in partea cealalta si poti gauri 2-3 "pini" ca sa faci loc pt firele de midbasi iar filtrele la fel cum a zis si vusi cauta-le un loc sub bord (vezi sub torpedou eventual).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Dec 31 2011, 02:45 AM
Trimis la #32


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



Hmmmm...sa zicem ca as gauri pinii aia de care zici tu, dar de unde stiu ca nu e la fel si in usa?acolo cum vad? Dar de ce sunt diferite la mine si la tine, ca doar avem aceleasi masini?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Dec 31 2011, 12:55 PM
Trimis la #33


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Pai trebuie sa desfaci in usa sa vezi inainte ce e acolo, de asta ziceam vezi mufa pe partea cealalta cum arata. La mine puteam sa scot mufa afara cu totul. Practic mufa statea intr-un suport iar suportul prins pe usa..si intre mufa si suport am avut putin loc sa trag cablurile. La tine din ce observ mufa e prinsa direct pe usa si singura idee ar fi sa gauresti mufa, eu unul nu m-as baga la prelungit de cabluri, dar vezi si tu acolo cum e situatia.

Btw...cine a spus ca avem aceleasi masini? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Go to the top of the page
 
+Quote Post
agergeorgian
mesaj Dec 31 2011, 01:10 PM
Trimis la #34


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 140
Inregistrat pe: 29-July 09
Membrul Nr.: 262
Masina Personala:clio r27



Scuze, te confundam cu vlad (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 29th March 2024 - 12:24 AM