Renault Megane RS 2.0 265CP - 2012 - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Renault Megane RS 2.0 265CP - 2012
Rico
mesaj Jun 7 2012, 08:06 AM
Trimis la #41


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 392
Inregistrat pe: 14-November 09
Din: Bucharest
Membrul Nr.: 447
Masina Personala:Clio RS



Iti dai seama ca e pe afara Raul sa se bucure de ea! Sa o stapanesti sanatos si in siguranta!


--------------------
RenaultSport Clio '02
Focus ST170 '05
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zyx
mesaj Jun 7 2012, 10:57 AM
Trimis la #42


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 383
Inregistrat pe: 20-October 09
Din: on earth...
Membrul Nr.: 412
Masina Personala:Vw Polo GTI



Pai sa ne spune clar care e treaba! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) A trecut mai bine de o saptamana... s-a bucurat destul cat sa ne spuna cum e (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Bine, asta daca este totul conform planului - livrare la finele lui mai.


--------------------
UNDERSTEER is when you hit the wall with the front of the car, OVERSTEER is when you hit the wall with the rear of the car, HORSEPOWER is how fast you hit the wall, TORQUE is how far you take the wall with you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raul
mesaj Jun 15 2012, 09:04 AM
Trimis la #43


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 105
Inregistrat pe: 31-March 12
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 3,830
Masina Personala:RS - Megane 3 - 304 CP - Black



Salut,

Ieri cei de la Serus mi-au spus ca masinutza a ajuns la Constanta in port. Probabil este fabricata in Turcia?

Astazi astept sa ma sune ca ajunge in Bucuresti. Este putin probabil sa o primesc astazi.

Keep in touch (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Raul


--------------------
Megane RS 3 - UpGrade 322 CP - Milltek 3", Inlet turbo, BOV, Chip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Jun 15 2012, 10:53 AM
Trimis la #44


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



Se fac in Franta si vin in Grecia pe apa, de acolo pe uscat, asa era la mine...


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raul
mesaj Jun 15 2012, 05:12 PM
Trimis la #45


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 105
Inregistrat pe: 31-March 12
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 3,830
Masina Personala:RS - Megane 3 - 304 CP - Black



tare, masina nu a ajuns in Constanta deoarece a intarziat vaporul (vrajeala). Ceea ce inseamna ca mai dureaza o saptamana pana o vor livra.

Le pot cere despagubiri de intarziere? Aveti idee?

Multumesc !

Raul


--------------------
Megane RS 3 - UpGrade 322 CP - Milltek 3", Inlet turbo, BOV, Chip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Jun 15 2012, 05:21 PM
Trimis la #46


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



Nimic, contractele au o data de livrare destul de permisiva, sigur sunt in termen, in cel mai bun caz poti cere masina la schimb. Mie tot imi vine greu sa cred ca are vreo treaba Constanta in ecuatia asta..


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raul
mesaj Jun 15 2012, 05:56 PM
Trimis la #47


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 105
Inregistrat pe: 31-March 12
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 3,830
Masina Personala:RS - Megane 3 - 304 CP - Black



Salut ,

Este 100% port Constanta si data initiala a fost 04.06.2012 dupa care au trimis o alta estimare 14.06.2012 si acum am primit o estimare ca vaporul cu care este transportata masina va ajunge la Constanta in port pe data de 20.06.2012 si livrare posibil 22.06.2012.

Am un feeling ca este fabricata in Turcia. Nu are logica sa o trimita pe distante lungi pe apa din A in B . Am sa verific la primirea masinii provenienta de curiozitate. Am facut deja reclamatia si sa vedem ce se va intampla.

Este vorba 18 zile intarziere. Pana mea eu am masina inchiriata pe tema asta sa fac naveta la Bucuresti din Ploiesti.

Nu mi se pare normal .


--------------------
Megane RS 3 - UpGrade 322 CP - Milltek 3", Inlet turbo, BOV, Chip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nic_andrei
mesaj Jun 18 2012, 04:58 PM
Trimis la #48


Stage 3
***

Grup: Administrator
Postari: 190
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 25
Masina Personala:RENAULT MEGANE RS 265



Salut,

Hai sa te lamuresc eu, nu de alta dar si a mea vine in acelasi transport cu a ta si tot de la SERUS (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .

Transportul intr-adevar a intarziat asa cum ti-au zis si tie din motive de vama bla bla oricum nu are importanta. Asa a fost sa fie.
Apropo de culoare sunt curios cine ti-a zis tie ca o poti comanda albastra nu de alta dar eu asa o vroiam si pana la urma am ajuns la
Jeune Sirius ca altceva nu imi placea desi ma deranejaza ca trebuie sa dai 1300E in plus pe optiunea de culoare speciala.
Mi se pare ca aici Renault a exagerat cam tare. Sasiul CUP cu jantele pe 19 nu cred ca le-ai ales gresit si nu o sa indoi tu jantele alea imediat cum crezi.Sunt chiar ok sincer.
As vrea sa te rog sa imi spui si mie daca se poate la ce pret DDP ai ajuns cu ei asa de curiozitate.

Apropo Chuckie unde ai vazut tu ca merge sa iei sasiu CUP cu jante pe 18 ? ca io am discutat cu astia o gramada pentru asa ceva si nu se poate. Sasiu cup+ diff --> jante Steev - 19'' Black Diamant parca. Daca se poate tare as vrea sa stiu si eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Jun 18 2012, 05:26 PM
Trimis la #49


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



Pai luati sasiul cup si schmbati jantele dupa ce cumparati masina (sigur sunt posesori de M3/M3RS care vor jante de 19 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ).


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chuckie
mesaj Jun 18 2012, 05:30 PM
Trimis la #50


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,987
Inregistrat pe: 30-May 09
Membrul Nr.: 65
Masina Personala:Renault Megane R26



la vocea clientului,plus ca am discutat si cu un director de la RR ...asta se intampla acum aproximativ 1 an...
Nic sa dai un semn cand vine bijuteria...desi tare imi e ca dupa ce o vad live ma apuc de alte prostii si investitii:(


--------------------
R26 F1 TEAM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 18 2012, 07:16 PM
Trimis la #51


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Aoleeeu nebunule ti`ai luat M3RS (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) super mega bravo. Abia astept sa iesi cu ea sa o admiram. Asa se practica preturile la culorile astea, din cate am inteles si electric orange ala de la ford tot cam pe acolo era. Buna alegere, buna culoare, bune optiuni (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nic_andrei
mesaj Jun 19 2012, 09:02 AM
Trimis la #52


Stage 3
***

Grup: Administrator
Postari: 190
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 25
Masina Personala:RENAULT MEGANE RS 265




Saptamana viitoare o voi avea si eu aproape sigur.
Si eu sunt incantat si de culoare si de optiuni. Din ce am vorbit cu cativa posesori pana acum, sta mai bine la interior si plastice.
Seful de la reprezentanta brasov are una si are 75k cu ea, cica nu zdrangane nimic si era super multumit - fiabilitate buna, culmea si consum mai mic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Sa vedem daca e chiar asa dar oricum e promitator.
Oricum stati linistit, cum o iau scriu aici si ne vedem pe la constitutiei cine are chef sa o vada. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Acest mesaj a fost editat de nic_andrei: Jun 19 2012, 09:03 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raul
mesaj Jun 19 2012, 07:39 PM
Trimis la #53


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 105
Inregistrat pe: 31-March 12
Din: Ploiesti
Membrul Nr.: 3,830
Masina Personala:RS - Megane 3 - 304 CP - Black



Salut Andrei,

Daca ajung amandoua saptamana asta ramane sa cumparam sampania (pentru copii bineinteles) si o vom deschide in Bucuresti . Pregatiti aparatele de filmat avem de sarbatorit:).

A fost $25,161, fara cup in rest totul inclus. Nu era mare daraua sa imi pun si cup , dar am sa imi pun eventual dupa ceva rulaj diferentialul blocant.

Merci pentru veste , nici cei de la Serus nu stiau nimik inca , daca ai alte vesti anunta-ma si pe mine:).

Bafta,

Raul



--------------------
Megane RS 3 - UpGrade 322 CP - Milltek 3", Inlet turbo, BOV, Chip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 19 2012, 07:46 PM
Trimis la #54


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Cred ca te costa triplu sa iti pui apoi diferentialul blocant. Dar de ce ai lua un megane rs fara sasiu si diferential ? E ca si cum ai manca pizza foccacia... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mituc
mesaj Jun 19 2012, 09:35 PM
Trimis la #55


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,235
Inregistrat pe: 18-May 09
Din: Iasi
Membrul Nr.: 44
Masina Personala:Turbocharged Vaca



renault sport nu are nici o divizie in alta parte decit in franta.

Cit despre sasiu cup versus ne-cup... nu uitati ca nu toata lumea vrea un hothatch hardcore. Unii vor doar o masina decenta sport cu care sa poata merge tare dar niciodata la limitele masinii. Unii isi iau masini cu 200-220Cp si le mai umplu portbagajul cu inca 200 de kile de muzica, jante de 4 tone/buc de 19-20", etc, altii isi iau bombardiere de 300CP si apoi le tuneaza la 400+ si mai usureaza de cite 200 de kile, le pun suporti motor de se aude pina in capatul celalalt de oras cum le vibreaza lor plasticele din bord cind cupleaza aerul conditionat, etc. Fiecare cu preferintele lui, daca e sau nu e pe placul nostru, cel putin la modul absolut e o chestie cool in fiecare dintre abordari.

P.S.: prefer focaccia in detrimetul multor pizze.


--------------------
Unicorn Car Owner
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 19 2012, 10:23 PM
Trimis la #56


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Varianta CUP nu este nicidecum hardcore si nici distrugatoare de smalt de dinte (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )))


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nic_andrei
mesaj Jun 19 2012, 11:17 PM
Trimis la #57


Stage 3
***

Grup: Administrator
Postari: 190
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 25
Masina Personala:RENAULT MEGANE RS 265



M-am exprimat eu gresit, ma refeream la vama ca si punct de frontiera nici de cum altfel. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Au intarziat ei si in alte dati, nu e prima oara. Doar sa speram ca pe 22 ajung si aia e.
Dupa aia ne vedem sa bem berea sau sampania cum ai zis si tu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jun 20 2012, 08:40 PM
Trimis la #58


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Continuam despre provenienta masinilor aici -> http://www.hothatches.ro/index.php?showtopic=1559


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PaulMIG
mesaj Jun 20 2012, 08:59 PM
Trimis la #59


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 137
Inregistrat pe: 15-March 10
Din: Sibiu
Membrul Nr.: 578
Masina Personala:2001 Octavia vRS 1.8 20vT AUQ



Vineri am vazut prin Sibiu un M3RS gri inchis(gris cassiopee) cu sasiu cup/jante 19 si scaunele recaro sport.
Era cu numere rosii de Arges, l-am urmarit pe principala un pic, probabil era in tranzit.
Dupa mine, asta care l-am vazut(combinatia culori/optionale) este cel mai tare HH la ora actuala, de departe.

Sa va bucurati de masini!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexnightrider
mesaj Jun 21 2012, 12:05 PM
Trimis la #60


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 355
Inregistrat pe: 2-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 329
Masina Personala:Audi A3



eu sunt ff curios sa vad cum e fara sasiu CUP deoarece in review-uri , ei ziceau ca in UK se simt denivelarile cu sasiul CUP si e prea rigid pai daca la ei e asa la noi e jale
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (3 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 28th March 2024 - 09:03 PM