Un nou circuit de karting la Brasov - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
 
Reply to this topicStart new topic
Un nou circuit de karting la Brasov, Circuitul de Permjer la standarde internationale.
vusiman
mesaj Apr 28 2010, 09:50 AM
Trimis la #1


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



Nu stiu cati stiati, eu ieri am aflat, ca vara asta se deschide un nou circuit de karting langa Brasov. Acesta va fi la standarde internationale, circuitul anuntandu-se a fi deosebit.

Un link pentru mai multe detalii:
http://www.i-m-a.ro/rootsfolder/pages/thetrack_ro.html

Circuitul este mai mare si mai lat de cat cel de la Amkart si dupa parerea mea e potrivit si pentru auto-moto iar din cate am citit pe un site investitorii analizeza si acesta posibilitate.


Crossed fingers (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Apr 28 2010, 10:00 AM
Trimis la #2


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Foarte tare. Si nici nu e la mama naibii la Oradea sau ceva.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Apr 28 2010, 10:26 AM
Trimis la #3


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



Daca se intra si cu masini ar fi o treaba desi e totusi micut si plin de viraje stranse.


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vusiman
mesaj Apr 28 2010, 10:45 PM
Trimis la #4


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



Intradevar nu este un circuit de viteza daca e sa intri cu masina dar decat nimic e bun si asta. Oricum eu sunt destul de incantat si de abia astept sa dau o tura pe acolo cu masina sau kartul fie ce o fi.

LE: inca un articol
http://www.4tuning.ro/motorsport-7/alte-sp...mania-5690.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Apr 29 2010, 08:42 AM
Trimis la #5


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Eu cred ca doar trebuie sa apara unu mai zdravan sa poate sa vina si romanu cu masina ca dupa aia sigur mai speculeaza cineva si mai investeste intr`un altul.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catavictor
mesaj May 2 2010, 12:30 PM
Trimis la #6


Stage 4
****

Grup: Member
Postari: 294
Inregistrat pe: 28-July 09
Din: Stalin City
Membrul Nr.: 257
Masina Personala:Trotineta NON turbo



E conceput sa faca fata si la formula 3, se zvoneste ca cei de la prejmer vor sa il aduca pe Shumi la descidere


--------------------
Sportivitatea incepe acolo unde diesel se opreste,4000 tr/mn
Go to the top of the page
 
+Quote Post
c6t9
mesaj May 2 2010, 06:31 PM
Trimis la #7


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 556
Inregistrat pe: 5-June 09
Membrul Nr.: 78
Masina Personala:BMW X3 3.0sd



Este prea mic. Poate fi fun aşa, să te dai în loc de nimic. Un circuit ok ar trebui să fie cam de 3-5km (în funcţie de cum e gândit, probabil nu mergi mai mult de 4 minute pe unul de 5km şi asta cu o maşină mai slabă, ceea ce e decent, pe Nurburgring la 10 minute deja mi se părea o veşnicie) şi gândit din start pt. autoturisme. Din ce am sesizat, există doritori, oare cam câte milioane de euro ar fi acum investiţia? E un moment bun, totul este ieftin. Totuşi, ca să renteze, trebuie inclus în competiţii internaţionale sau regionale măcar, dacă există, acum totul e cam dimensionat la nivel european.


--------------------
hothatch obez©
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vusiman
mesaj May 2 2010, 06:40 PM
Trimis la #8


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



Era vorba intr-un timp, cred ca in 2007, sa se faca un circuit de nivel international pentru competitii auto la Snagov dar s-a fasait si asa a ramas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
c6t9
mesaj May 2 2010, 08:59 PM
Trimis la #9


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 556
Inregistrat pe: 5-June 09
Membrul Nr.: 78
Masina Personala:BMW X3 3.0sd



S-a fâsâit pt. că traim în România. S-a dorit un circuit moto care să includă evenimente internaţionale pe lângă Arad, apoi au apărut băieţii deştepţi cu ideea să dea ei un tun imobiliar mai aproape de casă. Pe lângă Snagov au încercat să tot facă diverse, până şi Dracula era să devină "bucureştean". Încă un motiv să-mi fie silă de România, de vreme ce nu a reuşit nimeni să treacă peste interese financiare pe termen scurt.

Până şi cursele din Bucureşti le-am pierdut pt. că n-am fost capabili să organizăm ceva cu cap. Din punctul meu de vedere, care stau acolo, devenise penibil. Ca să ma duc acasă cu maşina ajunsesm să apelez la poliţia rutieră, nu cred că mai există aşa ceva în lumea asta. Când a fost marele Summit, cu oraşul blocat într-un fel inimaginabil, când era lumea verificată pe stradă, NU am avut nici cea mai mică problemă să mă duc acasă, ba mai mult, să parchez unde trebuie, deşi eram în perimetrul de siguranţă. NU aveam nici o treabă cu circuitul propriu-zis decât în mintea lor imbecilă, dar nu suntem capabili să facem nimic. Şi nici nu-i înţeleg pe cei care spun că să fim mulţumiţi când ni se dă câte ceva, că măcar ni se dă, e o atitudine pierzătoare.

Ăştia suntem, burta plină şi cât mai mare azi, mâine furăm altceva. Şi suntem aşă pt. că a mers. Şi nici nu văd soluţii reale de ieşire din situaţia asta, e suficient să aruncăm un ochi la justiţie pt. a înţelege de ce. Acolo au făcut un stat în stat, impenetrabil cu vorba bună şi complicat cu forţa, dacă s-ar dori asta.


--------------------
hothatch obez©
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myrcat
mesaj May 2 2010, 11:40 PM
Trimis la #10


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 69
Inregistrat pe: 31-July 09
Din: Brasov
Membrul Nr.: 265
Masina Personala:ex Megane RS225..new Celica 2.0L turbo 4x4





din cate stiu,inca se lucreaza la circuit(se spune ca v-a avea circa 1,3 km lungime,6 m latime,14 viraje,etc),si au venit si kart-urile care sunt marca Rotax de pana la 55 cp din cate am inteles!


Fisiere Atasate
Fisier Atasat  813365l.jpg ( 102.81k ) Numarul de Transferari: 22
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj May 3 2010, 12:01 AM
Trimis la #11


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



M-as mira sa dea carturi de 55 de cai catre public....oricum ar fi misto daca ne-ar lasa cu masinile acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj May 3 2010, 01:00 PM
Trimis la #12


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



La 170m linia dreapta nu prea e circuit pentru masini. Ii mai aud pe unii ca e circuit tehnic. Ce tehnic tata, ca stai cu a2a tot circuitul si ca invarti la volanu ala ca la mamaliga. Cum zicea si Cata, pana nu ai 3 4 km de circuit mai mult e chin si cel mai trist , no fun.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
myrcat
mesaj May 3 2010, 02:26 PM
Trimis la #13


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 69
Inregistrat pe: 31-July 09
Din: Brasov
Membrul Nr.: 265
Masina Personala:ex Megane RS225..new Celica 2.0L turbo 4x4



CITAT(RollerMAN @ May 3 2010, 12:01 AM) *
M-as mira sa dea carturi de 55 de cai catre public....oricum ar fi misto daca ne-ar lasa cu masinile acolo.



normal ca nu o sa iti de-a un kart de 55 cp.........oricum,o sa fie interesant!si din ce am mai auzit vrea sa doteze pista cu nocturna!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prejmer Circuit
mesaj Jun 16 2010, 11:01 AM
Trimis la #14


Stage 1
*

Grup: Junior Member
Postari: 2
Inregistrat pe: 16-June 10
Membrul Nr.: 715
Masina Personala:VW Golf GTI



Ciao baietzi,
Ne bucura faptul ca va place circuitul nostru.
E posibil sa permitem si accesul cu masini, in mod organizat, evident. Totusi, nu uitati faptu' ca este pana la urma un circuit de karting, nu un circuit de grand prix.
Karturile de inchiriat sunt brand-new, aduse de la Sodi Kart din Franta. Oricum, detalii referitoare la toata activitatea noastra (inclusiv poze cu stadiul lucrarilor) gasiti pe www.i-m-a.ro

Va stau la dispozitie pentru detalii
Cheers!


--------------------
Prejmer Circuit
www.i-m-a.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vusiman
mesaj Jun 16 2010, 11:09 PM
Trimis la #15


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



Hello,

Imi place mult configuratia pistei si abia astept sa o incerc. Asadar pe cand se preconizeaza deschiderea?
Despre posibilitatea accesului cu auto personal nu pot decat sa salut acesta initiativa. Nu este circuit de grand prix dar cu siguranta este mult mai bun decat nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Prejmer Circuit
mesaj Jun 17 2010, 10:50 AM
Trimis la #16


Stage 1
*

Grup: Junior Member
Postari: 2
Inregistrat pe: 16-June 10
Membrul Nr.: 715
Masina Personala:VW Golf GTI



In principiu suntem gata la sfarsitul verii cu tot complexul. Pista este aproape terminata in acest moment, dar nu vrem sa deschidem decat atunci cand totul va fi gata pentru public, ca sa fie ceva cu adevarat profesionist. Aveti pe acest link poze cu lucarile. Imediat ce o sa mai trec pe la santier am sa adaug imagini si va anunt.


--------------------
Prejmer Circuit
www.i-m-a.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kimi
mesaj Oct 6 2010, 04:52 PM
Trimis la #17


Stage 1
*

Grup: Junior Member
Postari: 2
Inregistrat pe: 10-February 10
Membrul Nr.: 540
Masina Personala:Seat Leon FR



In ce stadiu se mai afla ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 16th April 2024 - 09:17 PM