Vopsire etrieri - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
 
Reply to this topicStart new topic
Vopsire etrieri
riptor
mesaj Sep 16 2010, 09:09 PM
Trimis la #1


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 380
Inregistrat pe: 11-November 09
Din: balta alba
Membrul Nr.: 442
Masina Personala:renaultsport clio 182



Salutare baieti,

Am luat de curand un litru de vopsea rosu (mai inchis si usor metalizat) Hammerite, calitate superioara dovedita
Desi nu este o vopsea cu rezistenta termica, la recomandarea multor utilizatori de pe un forum din UK am aplicat-o pe etrieri cu succes, si la mine si la alta masina identica, in doua straturi.

Tehnica folosita:
curatat etrierii cu perie de sarma, manual sau perie rotativa montata pe bormasina
degresat cu diluant sau spray curatat frane
aplicat 2 starturi la intervale de cca 2 ore sau a doua zi daca nu e timp de asteptat
aplicare cu pensula

Acum mi-a ramas cam 80% din vopsea, si imi ofer serviciile.
Cei vizati sunt cei a caror masini au etrieri clasici, turnati in nisip(cred ca asta e procedeul), astfel incat faptul ca se aplica cu pensula sa nu deranjeze (pot sa fac upload la cateva poze sa vedeti rezultatul)
mentionez ca dupa ce am facut la mine am iesit cu masina si am incins zdravan franele (aveam discuri si placute noi) sa le fac rodajul.
vopseaua nu a crapat si nu a exfoliat, practic a confirmat ceea ce stiam de fapt

ca sa nu raman cu vopseaua nefolosita, mai pot face 4 masini sau mai mult, la pretul de 50 RON/ 4 etrieri sau 30 daca sunt doar cei de pe fata. (e criza ce sa-i faci (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
tel 0723 572 623-razvan
p.s:daca topicu nu e unde trebuie, rog moderatorii sa il mute


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 29th March 2024 - 01:29 AM