Hothatchuri frumoase - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Hothatchuri frumoase , sau nu
BSH
mesaj Nov 17 2010, 09:24 AM
Trimis la #1


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



CITAT(valentinp @ Nov 16 2010, 05:49 PM) *
PS:
Hot hatch de mers la mall, in opinia mea reprezinta un oximoron, pentru ca mai toate sunt urate(ca e vorba de nemtoaice, frantuzoaice, japoneze ITALIENCE...), iar la mall daca te duci, te duci cu masini frumoase (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Iar singurul hatch frumos cu adevarat, dar nu prea hot la performante, mi se pare alfa brera (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Cred ca esti doar un alt alfist care sufera prea mult de masina lui. In afara de majoritatea hatch`urilor din grupul VAG unele chiar arata frumos. Apropo ce alfa ai tu ?

P.S - defineste ce inseamna la tine o masina frumoasa.

L. E - Oaleu ai , iote acu am vazut ci tu ieshti din Iash bre, sha ia za`ne bre cum i la voi colo sha ? i cald i ghini?


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bluey
mesaj Nov 17 2010, 10:36 AM
Trimis la #2


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,424
Inregistrat pe: 3-November 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 424
Masina Personala:Audi



Iar te uiti ma la scobitoarea din dintii altuia???
Sau cum era proverbul ala?? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))
Noroc ca nu sunt prea multi alfisti pe aici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Oricum iti sparge mufa KML ca ai zis urat de alfe (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Si ia zi tu cine face hh frumos??? Reno?

De aia nu a avut succes niciodata Subaru ca face masini urate cu crengi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Racer de forum nambar uan :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Nov 17 2010, 10:52 AM
Trimis la #3


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Asa ai putea zice si de Mitsu dar era vb de hh`uri. Btw Coltu czt mi se pare simpatic. Fiesta asta noua e simpatica. Si clio si type-r si vts arata bine. Corsa opc iar arata bine. C30 e fain, megane`ul 3 rs arata bine, Scirocco e ok... si multe altele. Iar alfa aia 159 nu exceleaza in design in afara de botul ala care e mai agresiv....comparabil si cu celelalte alfe chiar e slabut, ma rog, e si limuzina.

Deci, NU italiencele sunt neaparat cele mai frumoase. Mi se pare cam sfidator nea Vali asa avand in vedere ca e nou p`aici asa k bluey nu te mai baga ca stiu ca esti gica contra numai ca sa nu fii de acord cu cineva.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bluey
mesaj Nov 17 2010, 11:03 AM
Trimis la #4


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,424
Inregistrat pe: 3-November 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 424
Masina Personala:Audi



Nu sunt bre.
Dar discutia asta chiar nu isi are rostul.
Frumusetea cazanului tine de ochii privitorului/posesorului, educatia lui, mediul in care s-a dezvoltat.
Nu poti sa ii spui unui om ca masina lui e urata doar pentru ca nu iti place tie.
E ca la femei.Daca nu iti place nevasta unuia te duci sa ii spui aluia ca si-a luat spaima la usa?????
Discutiile legate de gusturi nu au finalizare niciodata (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Mai ales la romani.


--------------------
Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Racer de forum nambar uan :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bubulutza
mesaj Nov 17 2010, 11:04 AM
Trimis la #5


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 170
Inregistrat pe: 8-July 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 175
Masina Personala:Seat Leon FR DSG



...exact topicul asta mai lipsea: "ba a mea e mai frumoasa" (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ...ce mai conteaza ce reprize are 0-40-80-120-whatever!!! frumoasa sa fie! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


--------------------
"Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni, ci sa stii sa dansezi in ploaie."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Nov 17 2010, 11:08 AM
Trimis la #6


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



CITAT(BSH @ Nov 17 2010, 08:24 AM) *
In afara de majoritatea hatch`urilor din grupul VAG unele chiar arata frumos.

OFFTOPIC... de ce va bagati la asemenea afirmatii!? Atata timp cat e chestie subiectiva de ce spuneti de parca e adevar universal valabil? Nu iti place masina X, treaba ta... dar sa te exprimi asa...


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bluey
mesaj Nov 17 2010, 11:12 AM
Trimis la #7


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,424
Inregistrat pe: 3-November 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 424
Masina Personala:Audi



BSH e mai special (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
El a inventat notiunea de frumos si stie mai bine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
@BSH noroc ca imi place 3rs ca daca aveai Megane ca al lui Chuckie radeam grav de tine.
Doar pentru ca nu imi place mie na (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Racer de forum nambar uan :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Nov 17 2010, 11:16 AM
Trimis la #8


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



CITAT(rex @ Nov 17 2010, 10:08 AM) *
OFFTOPIC... de ce va bagati la asemenea afirmatii!? Atata timp cat e chestie subiectiva de ce spuneti de parca e adevar universal valabil? Nu iti place masina X, treaba ta... dar sa te exprimi asa...


Pentru ca sunt relativ valabile acele afirmatii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Vag stiu sa faca motoare..la capitolul design...mai au multe de invatat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rico
mesaj Nov 17 2010, 11:19 AM
Trimis la #9


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 392
Inregistrat pe: 14-November 09
Din: Bucharest
Membrul Nr.: 447
Masina Personala:Clio RS



Topicul acesta este instigator la discutii in contradictoriu care nu isi au deloc rostul. Cum zice si bluey, beauty is in the eye of the beholder!
CITAT(bluey @ Nov 17 2010, 10:03 AM) *
Frumusetea cazanului tine de ochii privitorului/posesorului, educatia lui, mediul in care s-a dezvoltat.
Nu poti sa ii spui unui om ca masina lui e urata doar pentru ca nu iti place tie.

CITAT(BSH @ Nov 17 2010, 09:52 AM) *
Mi se pare cam sfidator nea Vali asa avand in vedere ca e nou p`aici...

Victor esti flamer man? Si daca e nou ce daca? Asa exemplu ii dai tu?


--------------------
RenaultSport Clio '02
Focus ST170 '05
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Nov 17 2010, 11:20 AM
Trimis la #10


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



Ba mie imi plac si VAG-urile. S3, Scirroco, R20, noua Ibiza...

CITAT(RollerMAN @ Nov 17 2010, 10:16 AM) *
Vag stiu sa faca motoare...

OFF: am fost in weekendul trecut la munte eu si 3 VAG-uri, toate turbo, o CUPRA 2.0TFSI, un A4 1.8 T si un Transporter 1.9 TDI. Toate trei au ramas fara ulei si au alergat juma de zi sa-si gaseasca prin benzinariile de pe coclauri. Deci cum e cu motoarele astea? (e retorica, nu e cazul sa-mi raspundeti). Sincer m-au uimit, 3 din 3 e prea mult...si erau motorizari diferite.


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Nov 17 2010, 11:21 AM
Trimis la #11


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



CITAT(Rico @ Nov 17 2010, 10:19 AM) *
Asa exemplu ii dai tu?


Pai normal, trebuiesc respectate rangurile de vechime! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Bambu ...am o intrebare...tot ce zic eu trebuie sa contrazici tu?
Acum vrei sa incep sa tin teorii PRO motoare VAG?

DA consuma ulei....DA...sunt zgomotoase iar dieselurile se aseamana cu tractoarele dar nu poti spune ca nu scoti cai usor din ele....in rest e ca la trabant...mai pui benzina..mai pui ulei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Nov 17 2010, 11:26 AM
Trimis la #12


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



OFF: Am mentionat ca e retorica, nu are nici o legatura cu tine, esti ultimu de la care ma asteptam sa reactioneze, eu chiar sunt uimit de ce am vazut...repet 3/3 e prea mult.



--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bubulutza
mesaj Nov 17 2010, 11:26 AM
Trimis la #13


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 170
Inregistrat pe: 8-July 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 175
Masina Personala:Seat Leon FR DSG



...eu zic sa facem un chestionar unde sa se poata vota: "care e cel mai frumos hh?" (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) (si cu un premiu pentru cei care detin modelul castigator: o flansa, un rulment, o maslina...) ...si optional: "care consuma cel mai putin ulei?" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


--------------------
"Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni, ci sa stii sa dansezi in ploaie."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rico
mesaj Nov 17 2010, 11:28 AM
Trimis la #14


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 392
Inregistrat pe: 14-November 09
Din: Bucharest
Membrul Nr.: 447
Masina Personala:Clio RS



CITAT(Bubulutza @ Nov 17 2010, 10:26 AM) *
...eu zic sa facem un chestionar unde sa se poata vota: "care e cel mai frumos hh?" (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) (si cu un premiu pentru cei care detin modelul castigator: o flansa, un rulment, o maslina...) ...si optional: "care consuma cel mai putin ulei?" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

bubulutza si tu esti flamerita? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)


--------------------
RenaultSport Clio '02
Focus ST170 '05
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexnightrider
mesaj Nov 17 2010, 11:41 AM
Trimis la #15


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 355
Inregistrat pe: 2-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 329
Masina Personala:Audi A3



ba a mea nu consuma ulei (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Nov 17 2010, 11:47 AM
Trimis la #16


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



De a ta am zis ca e frumoasa macar. In fine, ai rabdare sa mai faci niste kilometri sa vedem ce o fi, daca tot nu o sa pape fugi la service, o avea ceva.. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . Glumesc, posibil ca 1.4 sa fie mai reusit din punctul asta de vedere.


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Nov 17 2010, 11:48 AM
Trimis la #17


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Sau vino odata cu noi pe cheia...in blana orbitoare a la grecutzu...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bubulutza
mesaj Nov 17 2010, 11:49 AM
Trimis la #18


Stage 3
***

Grup: Member
Postari: 170
Inregistrat pe: 8-July 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 175
Masina Personala:Seat Leon FR DSG



CITAT(Rico @ Nov 17 2010, 10:28 AM) *
bubulutza si tu esti flamerita? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

nuuuuuuuuuuuuuuuu...! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) eu sunt fan Seat! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


--------------------
"Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni, ci sa stii sa dansezi in ploaie."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Nov 17 2010, 11:56 AM
Trimis la #19


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Deci :

Daca iau tot topicu asta si il trimit la un studio de design si ii pun pe aia sa isi dea cu parerea...oameni care stiu design, stiu arta, stiu sa deseneze un cal din mai mult de 5 linii, au studiat proportii , linii, ce inseamna frumos si ce e grosolan, kitsch etc , tind sa cred ca nu vor fi de acord cu zicala : Beauty is in the eye of the beholder ! Unui oricare de pe strada care se duce la imgb la servici la strung sau whatever poate o sa i sa para superb un golf 3. Mie mi se pare o pl indoita cu lasere ma intelegi ? Nu zic ca italienii nu sunt cei mai buni la design de masini dar deja discutia aici e alta. Mai stiu si eu una alta, am mai studiat si eu...aia e o sa zic chestii de genu asta fie ca se supara x y de pe forum, whatever inca odata. PLUS, la roman se confunda termenul de masina frumoasa cu cel mai probabil ceva sobru , tras la echer, eventual negru. Suntem o natie gri si trista , cocosata de comunism, ne`am luat pumnu in gura 50 de ani incat nu avem mintea deschisa spre chestii noi. Suntem o natie care dupa 90 ne`am luat masini nemtesti ca deh erau multe la vanzare aduse din germania, ciordite de tigani si cu aia am ramas...atat ! altceva nu mai exista.

Revenind: DA se poate spune ca o masina este frumoasa sau nu. Punct ! Ce, tu nu poti sa zici ca un Rembrandt e mai frumos decat un tablou faacut in curte d`ala cu cascade si tigani la foc ? C`mon !!!!


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Nov 17 2010, 11:59 AM
Trimis la #20


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



Bun. Te rog sa imi dai formula matematica pentru frumusete.

LE: Atata timp cat spui ca e o chestie obiectiva astept formula/formulele.


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 25th April 2024 - 10:18 PM