Caut jante...vreau idei... - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
Caut jante...vreau idei...
Profesoru
mesaj Jan 20 2011, 01:09 AM
Trimis la #41


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 492
Inregistrat pe: 8-July 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 177
Masina Personala:Audi S3 1,8T



Raspunsul corect ,gluma , jantele Team dynamics ajung primele ........asta pt BSH (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
Stock for the moment
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jan 20 2011, 10:44 AM
Trimis la #42


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Deci:

1. Profule nu e struguri acri din contra e prea dulci care este si nu mi`as pune TD pe masina nici sa le primesc gratis FII SIGUR de asta ! nu imi place sa arate masina a carutza... si pana la urma ce inseamna incrustarile alea cu team dynamics crap ? zici ca e pe sticla de lapte de pe vreama lu ceasca. ma rog subtilitatile astea ma lasa rece (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

2. Si eu as paria tot pe inel si cu toate ca are aceeasi masa si energia potentiala e aceeasi datorita aceluiasi unghi , masa , etc parghia rezultata va fi favorabila pentru inel. Mai mult, avand aceeasi raza si masa rezulta ca inelul ar fi facut dintr`un material mult mai dens si masa lui va fi concentrata inspre extremele cercului descris. Aici intervine explicatia lui Rex care zice ca e mai usor de deschis o usa de clanta decat aproape de balamale, aceeasi poveste cu parghia. Si usa descrie un arc de cerc (sau un cerc daca esti la mall). Din astea rezulta ca punctul extrem al bratului parghiei are forta cea mai mare si dat fiind faptul ca masa inelului e concentrata spre exterior inseamna ca mai multa forta va fi disponibila pentru miscarea masei in cazul inelului. Q.E.D

3. TD sunt urate rau

4. Stiu ca orice kg in plus conteaza dar asta nu va insemna mare lucru decat daca faci comparatie intre o janta de 20kg si una de 6kg. OKKKK atunci as lua in considerare DAR 200gr ???? Ba baieti voi va plictisiti ? serios acu

5. TD sunt urate mai rau. Mai bine mi`as pune roata aia mare de la masina de cusut a lu mamaie in loc de roti.


Fisiere Atasate
Fisier Atasat  singer.jpg ( 27.61k ) Numarul de Transferari: 15
 


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Jan 20 2011, 01:29 PM
Trimis la #43


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



Am cam deviat de la subiect, haideti sa revenim!


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rius
mesaj Jan 20 2011, 01:34 PM
Trimis la #44


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 847
Inregistrat pe: 5-August 10
Din: Navodari
Membrul Nr.: 754
Masina Personala:Renault Clio RS 182



@bambu .. nu e deviatie de la subiect........ E RAZNA RAU
da e interesant (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) poti muta in offtopic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------

"Life is about passions. Thank you for sharing mine"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jan 20 2011, 03:41 PM
Trimis la #45


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Toati jantili s`aplelezi la miniii, vreau o janta da nu gasieeesc. hai sa facem un topic separat.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bambu
mesaj Jan 20 2011, 05:21 PM
Trimis la #46


Administrator
*****

Grup: Administrator
Postari: 3,711
Inregistrat pe: 25-February 09
Din: Bucuresti/Titan
Membrul Nr.: 3
Masina Personala:RENAULT Megane RS



Continuati aici http://www.hothatches.ro/index.php?showtopic=1...amp;#entry42760


--------------------
Viata e greu, lumea e hotu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 20 2011, 07:03 PM
Trimis la #47


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Da...dupa multe mailuri, telefoane si alte cele aparent marea majoritate a jantelor nu au termen de fabricatie , unele nu se mai fabrica.... cred ca o sa raman la wolfrace pro lite...par cam cea mai buna alegere pret/calitate si in plus am sanse si peste 2 ani daca stric vreo janta sa se mai gaseasca.
Inca nu e batut in cuie dar cam 70% alea vor fi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 20 2011, 07:59 PM
Trimis la #48


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



Eu zic ca e o alegere foarte inspirata, sunt usoare, rezistente si pretul lor e competitiv. Doar chestia cu mai multe gauri nu ma incanta pe mine, personal, dar in rest, mi se par foarte bune si frumoase. Sa fie cu noroc si hai cu ele sus si apoi cu pozele!
P.S. Mie albe in plac, coca-white, pentru cunoscatori (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 20 2011, 08:18 PM
Trimis la #49


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Ah pai am de asteptat, au termen 35 de zile ...probabil 2 luni in stilul romanesc...dar e bine ca inca e iarna...oricum nu le-am comandat inca...mai studiez putin...
Apropo red lip-ul ala se lipeste acolo sau e vopsit..ai idee?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 20 2011, 08:35 PM
Trimis la #50


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



Eu zic ca e vopsita, mai mult ca sigur. Producatorii seriosi nu lucreaza cu stickere.


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jan 20 2011, 08:39 PM
Trimis la #51


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Da , sunt vopsite. Si tucuras tot wolfrace are si buza ai vazut`o si tu sau jantele.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 20 2011, 08:46 PM
Trimis la #52


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Da preferam sa nu fie vopsita sa pot sa o dau jos cu unghia...hmm oare daca se fac pe comanda poate le pot cere sa nu imi vopseasca si buza aia rosie...ca am vazut si wolfrace pro lite...doar albe...cum sunt in poza din primul post...
Eh o sa vad daca le iau pe alea..in functie de cum arata...si daca nu imi plac le revopsesc...candva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jan 20 2011, 09:03 PM
Trimis la #53


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Nu am auzit de vreo de genul asta. Ai putea sa trimiti un mail la wolfrace ca sa te asiguri. Daca nu aia e nu arata rau nici asa.

Eventual ai putea sa iti comanzi direct din afara...gen Ungaria sau ceva. Eu zic sa mai insisti putin cu cautatul s`ar putea sa gasesti. Vorbeste si cu cei de la noi (firmele de pe aici) poate au posibilitatea sa te ajute cumva.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 21 2011, 11:30 AM
Trimis la #54


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



mda....wolfrace se fabrica doar et 35 sau 40....eu am nevoie de 25 sau mai putin....
trist moment...ca nu vreau sa iau td...dar cred ca o sa fiu nevoit....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 21 2011, 01:39 PM
Trimis la #55


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



25-35mm, e vorba de 1 cm. Se mai pune ceva si de la latimea jantei, daca modifici si acolo, e posibil sa nu mearga sau sa frece la solicitari mari.
Te-ai uitat sa vezi daca ar avea loc diferenta asta inspre aripa / arc? Intentionezi sa reduci garda la sol? Pe forumurile de prin Franta ce zic oamenii? Are cineva vreun setup similar pe C4 VTS in alte tari?


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Jan 21 2011, 02:12 PM
Trimis la #56


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



Uite un link care te poate ajuta: http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 21 2011, 02:40 PM
Trimis la #57


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Stiu pe cineva care are oz wrc cu et25 (adica la fel cum am si eu de fabrica si cum sunt td-urile) si cu 7J fata de 6.5J si nu are probleme, masina fiind si lasata putin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 21 2011, 03:38 PM
Trimis la #58


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



Ideal ar fi sa gasesti pe cineva care sa iti poata permite sa instalezi roti identice pe masina pentru 2-3 viraje si 2-3 franari mai bruste. Cred ca ar mai fi variante (schimbare butuci / fuzete), dar te-ai complica prea tare si ar creste mult si investitia. Nu merita.
Mai fa-ti niste calcule (pe hartie si/sau pe calculator) cu acei mm generati de ET si J. Eu cred ca ai ceva spatiu de manevra/jonglare. Poate sa incluzi in analiza si o eventuala (viitoare) reducere a garzii la sol, caz in care spatiul acesta de manevra (pentru ET, J) s-ar reduce semnificativ.


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bluey
mesaj Jan 21 2011, 03:46 PM
Trimis la #59


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,424
Inregistrat pe: 3-November 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 424
Masina Personala:Audi



BBS pe 19" minim cu airride???? :X


--------------------
Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Racer de forum nambar uan :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mituc
mesaj Jan 21 2011, 04:05 PM
Trimis la #60


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,235
Inregistrat pe: 18-May 09
Din: Iasi
Membrul Nr.: 44
Masina Personala:Turbocharged Vaca



Daca janta e mai lata n-o sa dai in aripa si nici n-o sa-ti mute pneul in vreo una din parti. In aripa sis suspensie de obicei ajunge pneul prima data, nu janta.
Deci orice intre 6.5 si 7.5j e ok pentru dimensiunea aia de pneu Pe C4 merg fara probleme si 8x18, JFYI.
Daca gasesti niste jante care-ti plac si au prinderea cum trebuie... offsetul il poti corecta cu niste distantiere. Nu e situatia ideala dar e o solutie care merge ok


--------------------
Unicorn Car Owner
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (2 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 28th March 2024 - 07:54 PM