Caut jante...vreau idei... - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Caut jante...vreau idei...
RollerMAN
mesaj Jan 17 2011, 04:39 PM
Trimis la #1


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



Astea sunt dimensiunile 4x108 7jx17 et mai mic de 25 (inclusiv)
Pana acum am gasit urmatoarele:

Oz ultraleggera white (din pacate nu sunt pe stoc si nu au data de livrare in concluzie pot sa mai astept mult si bine)

Team dynamics pro race 1.2 ( sunt urate...in rest sunt ideale) ieftine..rezistente si usoare

Ronal marmora speeline corse ( nu gasesc specificatii calumea pe net cu greutatea lor..si sunt 7.5j inloc de 7 cat m-ar interesa pe mine dar arata f interesant si cred ca sunt si rezistente.

Oz superturismo WRC (frumoase dar cam grele ~10kg bucata p 17)

Mak xlr white (arata bine dar nu prea am gasit pe nicaieri sa vanda decat argintii si calitativ clar sunt mai slabe)

Wolfrace pro lite white (stiu ca sunt mai usoare dar cat exact, n-am gasit....nu prea stiu nimic de ele)

Ah da si uitasem fox racing fx004 gloss white (arata bine dar ma indoiesc de rezistenta lor si nici greutatea nu o cunosc)

In caz ca nu v-ati prins caut niste jante albe, frumoase, usoare si rezistente....any ideas?
Fisiere Atasate
Fisier Atasat  Ultraleggera_White.jpg ( 47.98k ) Numarul de Transferari: 11
Fisier Atasat  prorace1_2white.jpg ( 30.51k ) Numarul de Transferari: 5
Fisier Atasat  SL02_17zoll_4_20stud_20white.jpg ( 32.2k ) Numarul de Transferari: 15
Fisier Atasat  Superturismo_WRC_White.jpg ( 46.59k ) Numarul de Transferari: 2
Fisier Atasat  MAK_XLR_white.jpg ( 17.2k ) Numarul de Transferari: 11
Fisier Atasat  pro_lite_white.jpg ( 42.31k ) Numarul de Transferari: 11
Fisier Atasat  wheel_fx004_white.jpg ( 31.15k ) Numarul de Transferari: 9
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jan 17 2011, 04:45 PM
Trimis la #2


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Evo corse / superturismo

Nu team dynamics , not again (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ((((


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vusiman
mesaj Jan 17 2011, 05:14 PM
Trimis la #3


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



Check this out

http://www.braid.es/wheels/products/compet...p22.html?page=2
in 2009 cand ma interesam de ele pe 17 erau la pret cu oz utrallegera se pot face pe comanda in orice offset.

si cum a zis si bsh vezi evo corse si eventual speedline.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 17 2011, 05:25 PM
Trimis la #4


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



ce greutate au alea pe 17 ai idee?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Jan 17 2011, 05:26 PM
Trimis la #5


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



Am niste intrebari:
1. la ce folosesti jantele? Le inlocuiesti pe cele OEM? sunt de iarna? sunt de track?
2. de ce iei jante cu latimea de 7inch? Ce anvelope pui pe ele?


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 17 2011, 05:40 PM
Trimis la #6


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



jantele oem raman pt iarna
vreau jante care sa fie bune si pt drag si pt circuit de fapt e o diferenta asa mare intre cele 2? amandoua tre sa fie usoare in principiu...ca merg pe asfalt nu pe pamant
iau 7j ca sa fie usoare si nici nu are rost sa iau mai late pt ca pun 215/45 eu stock am 6.5j..cu 205/50
anvelope nush...aia o sa fie o alta tevatura mai incolo...toyo t1r..michelin ps3....




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 17 2011, 06:10 PM
Trimis la #7


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



Ce dimensiuni ai din fabrica (dia, ET, J)? Sa facem niste calcule, sa nu iasa prea mult in exterior in comparatie cu originalele.

Eu as alege OZ clar (nu zic si de acelea extrem scumpe si aproape necunoscute publicului larg), si sigur trebuie sa gasesti oameni care sa ti le poata aduce. Stig si englezii lui nu prea au niciodata pe stoc OZ, nu stiu de ce, dar vorba ceea, e plin de comercianti care aduc de afara, sau poate gasesti un second bun si ieftin pe undeva.

Am Team Dynamics, sunt foarte usoare, dar un pic cam sensibile (de pe una a sarit o bucata de vopsea, cum sarea smaltul la ibricele vechi). Formele, culorile, alea tin exclusiv de gust. Performantele, tin exclusiv de cifre (greutate, rezistenta si, din nefericire, de pretul mult mai ridicat). Din clasa lor de pret, TD raman cea mai buna varianta, in opinia mea, desi acum, as vrea sa trec si eu la 17, dar TD pe 17 nu merge la mine, au X-Factor mic si lovesc etrierii fata in ele.


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RollerMAN
mesaj Jan 17 2011, 06:14 PM
Trimis la #8


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 2,497
Inregistrat pe: 8-June 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 87
Masina Personala:-



stock ..6.5j et25
nu prea am ce sa iau asa radical ca sa iasa prea mult in exterior...si asa sunt destul de bagate inauntru..si ar mai trebui scoase...
poate doar et cu - (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

Second in nici un caz!

Tu de ce vrei sa treci la 17?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 17 2011, 06:42 PM
Trimis la #9


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



Eu am mai scos spre exterior 6mm, adica din ET51 am trecut la ET45.

Oricum daca vrei 7J in locul 6.5J, deja vei avea de distribuit 0.5J casa fii sigur ca e ok, adica vreo 12-13mm in total. Asa am patit si eu, ca am trecut de la 7.5J la 8J din cauza ca nu gaseam jante cu 7.5J de la Team Dynamics (nu am gasit la dimensiunile cautate).

Eu de-aia am distribuit cei 0.5J, diferenta, cam 0.25 spre aripa si 0.25 spre arc, ca sa nu frece. Asta si pentru ca am redus garda la sol. Cu garda foarte redusa, a frecat in aripa, dar numai la gropi intalnire in viraje.

Ia aici sa te joci cu J-urile si ET-ul http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp
Daca ai posibilitatea, eu recomanda sa masori clearance-ul rotii inspre aripa si arc, in configuratia actuala si garda la sol actuala.

Eu vreau pe 17 pentru ca sunt mai usoare (atat jantele, cat si anvelopele) si vreau sa reduc masa aceasta nesuspendata (unsprung mass). De la Marian - Lifephorm am aflat ca OZ face jante cu X-Factor generos, cat sa aiba loc si franele noastre fatza.


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Jan 17 2011, 07:05 PM
Trimis la #10


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



In urma cu aproximativ 2 luni am cautat sa imi mai iau inca o pereche de jante pentru semislick-uri (pentru pista), asa ca m-am interesat de subiect. Sper sa te pot ajuta... In linii mari, vreau sa vorbesc pe 2 subiecte:

1. cea mai buna janta cum ai cerut in primul post
Dupa cum ti-am spus am cautat si eu jante usoare, rezistente si cat mai ieftine. Pana la urma mi-am luat ceva OEM care mi-au placut mult cu latimea de 7,5 si 9.9 kg (scrie pe certificarea TUV care a venit cu jantele). Dupa cum vezi nu sunt tocmai jante usoare. De ce? Pentru ca eu am cautat ca janta sa fie, in principal, rezistenta. La tine, avand in vedere ca jantele sunt si de drum normal (la mine sunt numai de track) e extrem de important sa fie rezistente. Si la mine, pe pista e mai important sa fiu increzator in masina mea decat sa stau cu morcovul in cur ca raman fara janta (am filmulete pe youtube ca sa vezi cat de denivelat e Nurburgring-ul de ex, daca vrei iti dau link-ul. Am vazut persoane care au sarit peste vibrator si jantele s-au zgariat, dar pentru ca erau extrem de solide, nu s-au deformat - eram copilot cand a fost aceasta faza). Asa ca, sfatul meu e sa pui pe primul loc rezistenta si abia apoi greutatea ( e drept ca e greu sa pui pe primul loc rezistenta si nu exista o modalitate de a o testa).
Asa ca:
- OZ Ultraleggera imi par ok, stiu ca sunt foarte usoare si cred ca sunt si acceptabile ca rezistenta.
- TD-urile mie chiar imi plac. Am cochetat si eu cu ideea dar, acum vreo 2 luni TD 7,5x17 erau undeva la 9500 RON (de la TOP GEAR). In plus, calitatea nu e cea mai buna (am vazut la un coleg cum s-au facut jantele dupa o mini excursie in decor) si un lucru deranjant pentru mine, aveau nevoie de flansa pentru ca gaura centrala era mai mare. Acest ultim aspect e deranjant pentru mine pentru ca am o problema cu fuzeta si nu am vrut flansa.
- Ronal marmora speeline corse - acestea imi plac cum arata (si jantele mele cele noi OEM sunt tot RONAL). Imi mai place ca sunt rare la noi (nu am vazut pe nimeni)
- Oz superturismo WRC - frumoase si rezistente. Din pacate sunt putin demodate si cam grele (din cate stiu eu peste 10.5 kg).
- si eu am m-am uitat la MAK si la Wolfrace dar nu m-au convins datorita marcii, respectiv am avut dubii la capitolul rezistenta si greutate
- despre ultimele nu stiu nimic.
Ca si concluzie, as incerca sa aflu mai multe despre Ronal marmora speeline corse, respectiv greutate. Ca si rezistenta par cat de cat ok.

2. dimensiunea cauciucului si implicit latimea jantei:
- pentru scaderea subvirarii se recomanda o latime mai mare a anvelopei, respectiv cred ca te ajuta sa ai 225 latimea anvelopei fata (si spatele idem).
- daca pui anvelope de 225, indicat sunt jantele cu latimea de 7,5 sau 8 inch. Toyo spune ca latimea ideala e 7.5, BGGoodrich spun ca e 8 (pentru anvelopele lor semislick si pentru utilizare pe pista, de catre amatori).
- daca iei jante de 7,5 sau 8 inch latime poti pune linistit semislick-uri (daca pe viitor te decizi la acest lucru)
- in plus, cred ca anvelopele de 225/45/17 sunt mai ieftine decat 215/45

Sorry de postul lung.

LE: Nicky tu ai franele stock de Cupra, nu? Esti sigur ca nu incapeau TD-urile pe 17 (adica ai masurat)?


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 17 2011, 07:18 PM
Trimis la #11


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



Thanks for the tip, Rex. Nu am masurat, i-am crezut pe cuvant pe cei de la TD, carora le-am scris si mi-au zis ca e ok min 18" pt Cupra (poate nu stiu sau poate au avut probleme in trecut). Posibil sa mearga, dar nu am incercat. O sa incerc cu urmatoarea ocazie niste ET45, 7JX17".

Legat de inelele de centrare, eu nu stiu ce sa zic, am primit odata cu jantele niste inele care nu se potriveau (nu intrau in jante, desi erau ok pt butuci), asa ca am montate jantele fara acele inele. Am stat de fiecare data langa mecanicii de la vulcanizare ca sa ma asigur ca strangerea se face elegant, treptat, si pot sa spun ca masina merge foarte bine / echilibrata si la viteze de 270 - 280km/h.
Am auzit de cazuri cand rotile faceau urat inca de la 60km/h fara acele inele de centrare.

Si inca ceva, in afara de partea cu iesitul in decor si lovitul jantelor, cred ca Nring e oricum mai bun decat multe dintre drumurile din Romania, deci, daca ar fi sa judecam exclusiv prin prisma suprafetei de rulare si nu a partilor exterioare, cred ca si Pro Race 1.2s isi fac treaba ok.

P.S. Jantele mele stock, despre care am inteles ca ar fi facute de BBS, au 12kg/buc si sunt toate 4 deformate (drumuri de Romania). Cele TD Pro Race sunt inca ok (la aprox. 9kg/buc), desi a mai sarit vopseaua de pe ele, fie de la gropi, fie de la parcari/borduri (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Jan 17 2011, 07:46 PM
Trimis la #12


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



OFF M-as mira ca jantele Stock sa fie BBS (putine jante a facut BBS pentru platforma noastra). Uita-te pe interior si trebuie sa scrie producatorul.
Pe frane stock, indiferent ca e vorba de Cupra/GTI/alte, majoritatea jantelor incap fara probleme. TD de 17 au intrat pe etrieri de RS4 B5 (2 pistonase) discuri de 360mm, asa ca eu cred ca intra si la tine. Le-ai spus celor de la TD ca ai frane stock, sau ca ai frane mari (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ? Intreb pentru ca e posibil sa fii inteles ca ai ceva Big Brake Kit pentru care trebuie, intr-adevar jante cu X Factor cat mai mare.
Si daca tot incerci jante de 17, de ce nu incerci cu latimea de 7,5 sau 8 inch?

Aaa... si legat de inelele de centrare... Am inteles ca sunt ceva plastic dur (pot sa aiba si alte compozitii?). Cam cat cantaresc acestea? Daca aceste inele au 1kg, masa totala a rotii e mai mare decat cea din reclama (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post
vusiman
mesaj Jan 17 2011, 07:51 PM
Trimis la #13


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 491
Inregistrat pe: 7-August 09
Membrul Nr.: 282
Masina Personala:Clio RS 197



@ roller jantele Braid am inteles ca sunt f rezistente iar ca si greutate tin minte ca erau un pic mai grele decat ultrallegera dar nu mai mult de 0.5kg; cel mai bine dai mail la ei.

http://www.evocorse.com/checkout/cart/ - 8kg, de raliu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicky
mesaj Jan 17 2011, 07:57 PM
Trimis la #14


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 766
Inregistrat pe: 15-May 09
Din: Dublin vs. Bucharest
Membrul Nr.: 24
Masina Personala:Seat Cupra '09



Nu le-am zis nimic de frane si nici ei nu au intrebat. Inelele de centrare au 5-10g fiecare, sunt ca si cum nu ar fi. Ale mele sunt dintr-un plastic foarte dur. http://www.bikudo.com/photo_stock/599915.jpg Wheel Hub Center Ring le numesc englezii.
Informatia cu BBS e tot de pe forumuri, mie nu imi place nici forma (nici culoarea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) si nici greutatea jantelor cu care a venit masina.

7.5J e preferatul meu pentru 225, asa au fost si cele stock si de aceea m-as uita de 7.5jx17".


--------------------
KIP - the Orange Cupra 2.0 RS 2+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daemon
mesaj Jan 17 2011, 09:55 PM
Trimis la #15


Stage 2
**

Grup: Junior Member
Postari: 49
Inregistrat pe: 29-May 10
Membrul Nr.: 694
Masina Personala:Octavia 2.0 TFSI



Jantele mele TD 7.5x17 et 45. se vede clar ca mai este destul loc intre janta si frane.franele fiind de cupra.Intradevar putin cam sensibile dar raportul pret calitate este mai mult decat ok,la mine din pacate cam asta e designul care se potriveste cel mai bine, as fi mers si eu pe oz dar nu fac ceva sa semene cu TD.
Fisiere Atasate
Fisier Atasat  IMG_0037.JPG ( 1.87MB ) Numarul de Transferari: 40
Fisier Atasat  IMG_0039.JPG ( 2.07MB ) Numarul de Transferari: 31
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Profesoru
mesaj Jan 18 2011, 08:52 AM
Trimis la #16


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 492
Inregistrat pe: 8-July 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 177
Masina Personala:Audi S3 1,8T



Volk CE28N ,Forged ,17x7.5 ,6.26kg (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) (http://www.rayswheels.co.jp/2009/uploads/products/VOLK/VOLK_CE28N10/wheel.jpg)


--------------------
Stock for the moment
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Jan 18 2011, 09:37 AM
Trimis la #17


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



Rex ai fi surprins cat de rezistente sunt Wolfrace`urile...iti dau niste poze sa vezi cum arata dupa ce am sarit o ditai bordura (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Tot nu inteleg de ce toata lumea Team Dynamics Team Dynamics , frate sunt urate rau de tot si daca Superturismo sunt demodate apai astea par ca din 80.

Eu iti sugerez Evo Corse (bune ca pret si greutate - am vorbit stii), Ultraleggera (cu toate ca si astea sunt pe principiul you`re special, just like everybody else) si Pro Lite (si ieftine si rezistente si usoare)

Totusi, am mai vazut niste BBS RK. Au 7 kile pe 17 si sunt rezistente, de astea ce zici ?

@Profu - M`a bufnit rasu cand ai scris aia, stii cat costa O BUCATA modelul ala ? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rex
mesaj Jan 18 2011, 10:12 AM
Trimis la #18


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 1,520
Inregistrat pe: 14-October 10
Din: Cluj-Napoca
Membrul Nr.: 796
Masina Personala:Golf 5 1,4 TFSI



Ma bucur daca asa e cazul cu Wolfrace. Eu doar am spus ca "am avut dubii", nu ca ar fii rele.
Consider ca e foarte greu sa fii informat (si pentru ca exista informatii eronate in multe locuri). Cand mi-am luat eu jantele mi-am facut calcule cu plusuri si minusuri si asa am ajuns la concluzia ca jantele care le-am luat sunt cele potrivite. Evident, daca nu am avut informatii clare m-am bazat pe presupuneri (mai mult sau mai putin fondate).

De ex, mi-au placut foarte mult jantele Rota. Dar la o cautare pe google (bagati "rota wheels" in google) am vazut ca sunt foarte multe jante Rota care sunt rupte. M-am interesat si se pare ca acele cazuri au fost datorate (in exclusivitate) vopsirii cu powder coating a jantelor. Acest lucru duce la slabirea lor (daca operatiunea nu e facuta cum trebuie). Au fost persoane care folosesc jante de acestea la competitii auto sau pe strada si nu au avut nici cea mai mica problema.
Daca tu ai incredere in ele, atunci uite link-ul: http://www.rotawheels.com/wheelcatalog.asp
Si cateva care le-am selectat si au 4x108: http://www.rotawheels.com/wheels.asp?wheelid=20 si http://www.rotawheels.com/wheels.asp?wheelid=2 . Eu as merge pe culoarea "sports bronze". Pretul e undeva pe la 160 EURO/bucata si le poti lua prin colegul zenoracing
Fisiere Atasate
Fisier Atasat  grid_4.jpg ( 21.68k ) Numarul de Transferari: 2
Fisier Atasat  attack_3.jpg ( 24.81k ) Numarul de Transferari: 2
 


--------------------
VW Golf V GTSport 1.4 TFSI, Sunset red, 2 doors: RLine Rear Valance | RLine Front Valance | RLine Bumper Vents | RLine Tail lights | Kerscher Front Fenders | Votex Rear Spoiler | GTI Multi Function Steering Wheel | GTI Pedals | Mk 7 GTD gearstick | Mk 6 GTI chrome switches | R32 highline instrument cluster | RCD 510 radio | Mk 6 Climatronic | Recaro Pole Position Bucket Seats | Schroth Clubman II asm Seatbelts | OEM Shark Fin Antenna | K&N 57s-9500 Cold Air Intake | NGK Iridium IX Spark Plugs | Porsche Cayman Front Calipers | Brembo Custom J Hook Rotors | Pagid RS-29 Front Pads | Audi TTRS Brake Vents | GTI Rear Brakes | Ferodo DS2500 Rear Brake Pads | HEL Front and Rear Brake Lines | Motul RFB 660 Racing Brake Fluid | Bilstein PSS10 Coilovers | H&R sway bars 26mm front/24mm back | Volkswagen Racing lower engine mount | Audi TT Suspension Lower Arms | Motul 300V Engine Oil | BBS VZ 032 8x17 Rims with Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 225/45 Tyres (street) and Team Dynamics Pro Race 1.2 8x17 Rims with Michelin Pilot Sport Cup 2 225/45 Semislicks (track) | Wiechers-Sport Roll Bar | Revo Technik Stage 1 Software| Revo SPS PRO

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Profesoru
mesaj Jan 18 2011, 10:17 AM
Trimis la #19


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 492
Inregistrat pe: 8-July 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 177
Masina Personala:Audi S3 1,8T



CITAT(BSH @ Jan 18 2011, 08:37 AM) *
@Profu - M`a bufnit rasu cand ai scris aia, stii cat costa O BUCATA modelul ala ? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))

Da , stiu , omu a cerut idei sugestii .............si da stiu cat costa , uneori pretul reflecta , calitatea...dai un ban dar nu ai surprize...


--------------------
Stock for the moment
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Profesoru
mesaj Jan 18 2011, 10:32 AM
Trimis la #20


Stage 4
****

Grup: Senior Member
Postari: 492
Inregistrat pe: 8-July 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 177
Masina Personala:Audi S3 1,8T



Si nu m-am aruncat sa le pun pe astea ...Dymag Motorsport ,Forged Mg/Carbon Fiber,17x8 ,5.85 kg..... (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)


--------------------
Stock for the moment
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (3 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 28th March 2024 - 12:47 PM