Honda CivicType R 240 - Forum HotHatches
Random logo image... Refresh for more!

Bine ai venit vizitatorule. Te rugam sa alegi una din optiunile de mai jos:
( AUTENTIFICARE | INREGISTRARE )


Collapse

> Forum HotHatches Information

Latest News And Announcements!
Latest News
Avem stickere facute, gasiti la Bambu!
Gasiti mai multe detalii despre stickere Hot Hatches aici!
Daca aveti probleme cu inregistrarea , dati un mail la iancu_florin2005@yahoo.com!
Announcements
Pentru a afisa un film de pe youtube trebuie sa dati click pe "Adauga:YouTube" care e in stanga jos,iar in text puneti tot ce vine dupa "v=" in link.
Daca un post nu este acolo unde il stiati inseamna ca era offtopic si este in Chat room HotHatches
2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
Honda CivicType R 240, Mugen RR
bogdan_wrc
mesaj Nov 7 2009, 10:42 AM
Trimis la #21


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



jazzy, tu ai idee cat inseamna 43.000?
ai idee ce-nseamna 4x4, motorul turbo, blah blah? si aici nu zic doar de s3.

nu , serios..AI IDEE CAT INSEAMNA 43.000 euro?
aici nu e vorba de fani. la banii aia iei STI lejer.
cand o sa dai 20-30 000 pe o masina si sa iti ramana 13 000, sau 23.000 sa o modifici, atunci sa-ti faci calcule de 43.000 euro stock.

inmulteste 43 000 cu 4.3 lei, cat e cursul leu-euro (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mituc
mesaj Nov 7 2009, 12:03 PM
Trimis la #22


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 1,235
Inregistrat pe: 18-May 09
Din: Iasi
Membrul Nr.: 44
Masina Personala:Turbocharged Vaca



Ok, dar masina asta e mai rapida si decit STI 330S acolo unde configuratia circuitelor o favorizeaza (sau mai degraba defavorizeaza STI-ul, sa nu-si poata pune in valoare forta bruta pe linii drepte lungi). Sau decit Focus2 RS, megane 2 R26R, etc!


--------------------
Unicorn Car Owner
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogdan_wrc
mesaj Nov 7 2009, 02:49 PM
Trimis la #23


Stage 5
*****

Grup: Senior Member
Postari: 2,034
Inregistrat pe: 16-April 09
Membrul Nr.: 6
Masina Personala:Kart



ok, si cat costa STI ? pana la 43 000 crezi ca reusesti sa-l faci sa bate Honda asta pe circuit?
cu o suspensie de maxim 2000e ce zici..face treaba?

imi place honda CTR, nu pot zice ca nu, si cum sta pe sosea si probabil asta e si mai bestie, dar daca e sa luam dupa ce avantajeaza o masina, asa si un Logan bate honda asta la suitul pe borduri...

hai sa cautam timpii pe circuite neutre..Nordschleife..sau altele cunoscute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazzy
mesaj Nov 7 2009, 10:25 PM
Trimis la #24


Stage 3
***

Grup: Banned
Postari: 161
Inregistrat pe: 16-May 09
Din: Braila
Membrul Nr.: 38
Masina Personala:momentan doar fan



CITAT(bogdan_wrc @ Nov 7 2009, 09:42 AM) *
jazzy, tu ai idee cat inseamna 43.000?
ai idee ce-nseamna 4x4, motorul turbo, blah blah? si aici nu zic doar de s3.

nu , serios..AI IDEE CAT INSEAMNA 43.000 euro?
aici nu e vorba de fani. la banii aia iei STI lejer.
cand o sa dai 20-30 000 pe o masina si sa iti ramana 13 000, sau 23.000 sa o modifici, atunci sa-ti faci calcule de 43.000 euro stock.

inmulteste 43 000 cu 4.3 lei, cat e cursul leu-euro (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



da am idee cat inseamna 43000 in jur de 1 miliard si 840 milioane rol....

La un 4x4 bun intereseaza unghiurile de atac, diferentiale care nu lasa sa se invarta o roata in gol si dau putere rotii care are aderenta. In off-road este simplu: reductor + rapoarte mari + punti corespunzatoare + blocante manuale si treci aproape peste tot daca ai „gume”, anvelope potrivite de teren. La aceste masini conteaza, dincolo de comportamentul pe teren, spatiul pentru picioare si cel din portbagaj si chiar existenta carligelor pentru bagaje, scutul de protectie si garda mare la sol.

ce fac cu STI,daca subaru intotdeaua a reusit sa faca designul praf,ce ma intereseaza daca are 300-400 etc CP si arata ca un tanc pe patru roti(scuze pentru fanii subaru)..

Pai daca dai 22700 cum este civic stock type-r ce modificari ii mai poti aduce inafara de accesorii???la un asemnea motor aspirat n ucred ca ai dori mai mult....
In concluzie cine a mers cu TypeR stie ce si cum si va intelege si cel produs de mugen...mai pe scurt doar fanii Honda vor aprecia noul model!!!
Honda e pentru cei care vor sa fie altfel!


--------------------
"The power of dreams"
"Nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita"
"Cel mai destept cedeaza primul"
"Fara curse Honda nu exista"
"Cel mai grav lucru este sa-ti fie frica de masina ta"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BSH
mesaj Nov 11 2009, 11:14 PM
Trimis la #25


Stage 5
*****

Grup: Moderator
Postari: 3,411
Inregistrat pe: 23-September 09
Din: Bucuresti
Membrul Nr.: 370
Masina Personala: ◊



CITAT(STI @ Oct 29 2009, 01:51 AM) *
mugen sunt destul de independenti de Honda mama, este o masina completa care o poti cumpara de la Mugen punct, si sincer din moment ce a zdrobit pe circuit R26R cred ca a fost imbunatatita putin masina...


Ei, hai sa nu devenim radicali...zdrobit ? nu e chiar asa. 0,4 secunde sunt atat de discutabile mai ales ca sunt diferente intre pilot / vreme / greutate. 0,4 secunde insemna la finish bam-bam una dupa alta. Si nu, nu zic asta ca am renault (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) eu unu nu m`as intelege zilnic cu R26R`ul ala...e prea metal core / hard core/death metal bla bla.


--------------------
Open your mind not your mouth !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizator(i) vizualizeaza acest topic (1 Vizitatori si 0 Utilizatori ascunsi)
0 Membrii:

 

Versiunea Lo-Fi Astazi este: 29th March 2024 - 12:21 AM