Ajutor - Cauta - Membrii - Calendar
Versiune Completa: am nevoie de poza
Forum HotHatches > HotHatches General > Discutii Generale HotHatch
agergeorgian
Salut baieti,
Am si eu o mare rugaminte.Am nevoie de o poza a unui spoiler spate albastru si de preferat de clio rs,care sa fie rupt in cat mai multe bucati.
Am nevoie de asta,pentru ca mi-am inlocuit pe casco spoilerul spate care era foarte putin crapat si astia de la casco imi cer poza cu spoilerul distrus si eu as vrea sa nu il distrug,sa imi ramana mie.
Va foarte multumesc si va urez La Multi Ani!
Georgian.
PS:daca nu am deschis topic unde trebuie,atunci va rog sa il mutati.
agergeorgian
Imi trebuie cat mai urgent.Am uitat sa precizez.Scuze smile.gif
agergeorgian
inca mai am nevoie.
Rico
pai colegu cam greu ce ne ceri tu happy.gif . mai bine dai cu asta crapatul de pamant si rezolvi problema. in felul asta te mai descarci un pic pe bietul eleron Big Grin.gif
ps: vin eu cu aparatul, in caz ca ne mai cere careva poze pe viitor Tounge.gif
agergeorgian
Eu as fi vrut sa nu fiu nevoit sa dau cu al meu de pamant,dar cred ca la asta o sa se ajunga in curand.Poate fi se de la un clio 3''normal'' sau un clio 2 bicorp...
Rico
diferente cam mari intre eleronul de pe mk2 si cel de pe mk3 Big Grin.gif crezi ca sunt atat de dusi cu pluta aia? huh.gif
agergeorgian
daca e sa spargi o bara in 20 de piese,nu cred ca mai observa nimeni...numai sa fac eu rost de o poza...daca nu fac rost pana maine,o sa fiu nevoit sa sparg bara mea...
bambu
Fa-i o fisura reparabila cu fibra ceva sau fa o cinste cui tebuie..
atipiq_nightmare
Exact, cea mai buna solutie este sa`i faci o mica fisura.
BSH
Man tu stii cum arata bara de clio 2 ? Nu au NICI o treaba una cu alta. Nici 172 cu 182 nici 182 cu 197. smile.gif))) lol

O sa iti iei un mare: Fugi ma d`aci cu vrajeala asta !
agergeorgian
Daca o sa fie sparta in 10bucati sau poate 15 sau 20 saau infinit nu cred ca isi mai dau astia seama.da-mi poza cu o bara rupta in cat mai multe poze si mai vedem.daca nu as fi avut clio r27 si nu mi-ar fi placut asa de mult renault sport poate nu mi-as fi dat seama,dar chiar stiu diferentele...cred...acum sunt dupa cateva sticle de vin cand scriu asta...wink.gif
bambu
Scuze de offtopic..ti-am vazut masina azi la Auchan, vezi ca ai anvelopa montata invers pe fata dreapta, restul nu le-am vazut..
octav
Iti vand un pont... du-te la orice reprezentanta Renault, vei gasi de obicei langa tinichigerie un munte de bari sparte, lovite cum vrei tu.
agergeorgian
CITAT(bambu @ Jan 16 2011, 02:01 AM) *
Scuze de offtopic..ti-am vazut masina azi la Auchan, vezi ca ai anvelopa montata invers pe fata dreapta, restul nu le-am vazut..

Cand mi-am pus rotile de iarna era noapte si mi le-a pus un mos.Era singurul care mai avea deschis la ora aia.Apropos de asta,influenteaza cu ceva comportamentul masinii ca sunt inversate rotile?
In legatura cu poza,nu mai am nevoie pentru ca deja l-am sunat pe unchiu meu si i-am zis sa o sparga...
Mituc
Pai exista un motiv pentru care pe unele pneuri scrie ca-s unidirectionale si pe altele simetrice. Probabil aderenta e varza pe roata aia din cauza modului cum calca santurile pe asfalt si cum se agata.
BSH
Mi`e foarte greu sa cred ca gasesti la renault bari de clio 197 sau r27 ... un munte niciatat, poate una pierduta dar un munte nu cu siguranta. Nici macar pt 182
agergeorgian
Eu nu am zis ca vreau neaparat o bara de clio 197 sau r27 sau 182...Am zis ca poate fi una de clio 3 normal,sau clio 2 normal,numai ca trebuie sa fie albastra si rupta in cat mai multe bucati posibil.Daca e sa fie bucatile aruncate intr-o ordine aleatorie, nu cred ca stau aia sa analizeze nu stiu eu cat.
BSH
Pai ma, la 197 e ditai spatiu pentru difuzorul ala si e foarte umflata si inalta, la 182 are spatiile pentru evacuari plus crestatura aia, poti sa o spargi in 50 de bucati, eu unu pot sa imi dau seama de la ce masina provine ... bine, acum daca imi dai o bucatica de 20 de cm poate nu, dar daca spargi bara in cateva bucati si imi arati una iti pot spune...si aia la fel asa k nu cred ca merge...cum consideri si tu acum
agergeorgian
putem sa ne contrazicem la infinit...mai bine ne oprim...daca ma pun cu gica contra...
agergeorgian
Va rog stergeti tot topicul,daca se poate.Va multumesc
BSH
Man nu sunt gica contra dar pui si tu niste intrebari ... daca aveam bara sparta te ajutam
agergeorgian
Iata o poza.Poate au si altii nevoie.Bara am spart-o doar in 3 ca nu aveam nevoie de mai mult,dar daca era de la alta masina o rupeam in 20 de bucatele,dar daca a fost sa nu fie a mea,nu-i problema.Eu sa fiu sanatos.
O seara placuta.
PS:care se foloseste de poza,sa bea o bere si pentru mine wink.gif
Rico
sa-i fie tarana usoara! Laughing.gif
vusiman
La ce naiba ar trebui sa rupi o bara asa ca sa fie data pe asigurare, sunt tare curios?
agergeorgian
Bara,care acum e rupta in 3bucati,era foarte putin crapata in dreptul rotii din dreapta.am facut reparatia pe casco si mi s-a dat o bara noua care deja e pe masina.cei de la casco ca sa plateasca dosarul,au vrut poze cu bara distrusa.acum ai inteles?
vusiman
asta era clar, dar nu intelegeam de ce trebuie musai rupt in bucati pentru ca este evident ca nu are cum sa ajunga asa dintr-un accident. Asa cum ziceau si altii era suficient sa fie crapat. Apropo ce asigurator ai?
DeN1grator
Ma si mie mi-au dat la schimbat o aripa putin lovita acum si mi-au cerut dupa inlocuire poze cu asta veche taiata.
agergeorgian
inainte de a o distruge eu,bara avea crapatura mica ca in poza si motivul pentru care cei de la asigurari cer poza cu bara distrusa este acela de a nu a reintroduce in sistem piesa,adica sa nu o pun iar pe masina dupa ceva timp si sa ma duc sa fac iar dosar de dauna .
bambu
Dubioase proceduri mai inaugureaza astia pe la noi. Puteai sa zici de la inceput treaba asta, era mai clar pentru toata lumea.
agergeorgian
CITAT(agergeorgian @ Dec 31 2010, 04:12 PM) *
Salut baieti,
Am si eu o mare rugaminte.Am nevoie de o poza a unui spoiler spate albastru si de preferat de clio rs,care sa fie rupt in cat mai multe bucati.
Am nevoie de asta,pentru ca mi-am inlocuit pe casco spoilerul spate care era foarte putin crapat si astia de la casco imi cer poza cu spoilerul distrus si eu as vrea sa nu il distrug,sa imi ramana mie.
Va foarte multumesc si va urez La Multi Ani!
Georgian.
PS:daca nu am deschis topic unde trebuie,atunci va rog sa il mutati.

uite ce am scris la inceput!exact cum statea situatia...
bambu
Mie unu nu imi era deloc clar pentru ca habar nu aveam ca mai nou asiguratorii cer ca piesele inlocuite sa fie distruse. Eu credeam ca ai nevoie de o bara care sa fie bucati in urma unui accident, nu casata. Plastice albastre gaseai la orice tinichigerie auto.
Rius
Daca au dubii, sau considera ca poti reface bara te pun sa o tai, e valabil la orice element de caroserie pentru care au suspiciuni, sau nu le dai nimic:D

Sa vezi cand te pun sa le trimiti poze cu masina reparata, ce caterinca e. smile.gif
BSH
Ba da acu m`a traznit... da tu ai cautat pe net poze ? si chiar si pe ebay . mai sunt poze cu 197uri trosnite si poate scoteai de acolo ceva.
agergeorgian
Trebuia o poza strict cu bara.Fara masina.Am cautat,dar eu unu nu am gasit.Oricum,acum e prea tarziu.
BSH
Asa e dar parca ma oftic putin acu ca nu mi`a venit ideea. Crede`ma ca sunt maestru la gasit chestii pe net si stiu si photoshop biggrin.gif
Chuckie
off
bine ai zis bsh smile.gif
RollerMAN
bsh da dupa aia cum faci sa schimbi detaliile pozei sa nu se mai vada ca a fost editata cu photoshop...ci doar creata de un aparat foto...
Rius
O printezi si o arati pe intuneric biggrin.gif
BSH
Pai aia face fotosopu wink.gif sa nu se vada ca a fost folosit dumbell...
RollerMAN
bsh..eu ma refer la click dreapta pe poza...properties...details...sau advanced bla bla bla in functie d windows....unde ai detaliile pozei despre cum a fost creata...de cine...si tot asa..
BSH
Moshu, prt scr (e o tasta acolo uitata de lume) ctrl-v in fotosop, crop, editezi poza, save ass, e a ta !
RollerMAN
ia da ma tu 2 poze..una simpla si una cu crop sa vad eu ca ramane acolo doar aparatu foto/telefonu si nu apare photoshop
BSH
Glumesti nu ? smile.gif))
RollerMAN
vorbesc serios, vreau sa ma conving...smile.gif
BSH
bine, da`mi o poza
BSH
ia vezi asta e modificata ?
RollerMAN
da....aparent exista o optiune sa stergi toate datele legate de poza...nu stiam de ea ...oricum daca e unu carcotas o sa intrebe... dc nu e trecut aparatu foto la detalii..in fine...
BSH
Pentru ca nu stii....nu stiuu nu stiu io dasteaaa
agergeorgian
Oricum,sper sa ajute poza mea pe altii!Daca imi dati 100 de euro,o sparg si pe cea de pe fata,ca am una crapata intr-un singur loc,care apropos este de vanzare;)
Versiunea Lo-Fi. Pentru a vedea versiunea completa cu mai multe informatii, te rog Apasati aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.