Ajutor - Cauta - Membrii - Calendar
Versiune Completa: Discuri Tarox
Forum HotHatches > HotHatches Tuning > Frane
Dr.Silviu
Offtopic. Daemon, eram sigur ca te stiu de undeva... Am parcat odata langa tine la Unirii smile.gif Chiar iti admiram franele smile.gif
rex
Raspund eu, sper sa nu gresec: Tarox G88, dupa cum arata .... marimea 345mm x 30mm (stock pentru s3/cupra).
Daemon
Mersi pt frane.inca bere pt rex smile.gif
Daemon
offtopic:Da nicky sunt foarte misto discurile oricat le-ai abuza tine frana......NO FADE... dar sunt si foarte grele
rex
Scuzati OFF-ul... Nicky, si Daemon, m-am interesat de frane pentru ca trebuie sa fac un upgrade la acest capitol. Ma gandesc sa va spun si voua ce am aflat... Tarox face la comanda discuri floating pentru orice dimensiune (eu am intrebat pentru 312mm - stock octavia rs si GTI). Greutatea acestor discuri e cu mult mai mica decat cea a discurilor normale (indiferent ca sunt stock sau Tarox). Singurul dezavantaj e pretul care e 600 EURO / 2bucati pentru dimensiunea ceruta de mine (la voi sigur e mai scump).
Si am stiu ca sunt Tarox pentru ca, cel mai probabil, nu voi avea bani de Big Brake Kit asa ca trebuie sa imi iau si eu niste discuri de astea (diferenta e ca prefer F2000 ca model).
Dr.Silviu
Discurile tarox pentru S3 sunt 26 sau 28 mil. KGS are pe masina lui.
Scuze de off..
rex
OFF again biggrin.gif Tarox care vine ca OEM replacement sau Tarox facut la comanda? pretul e pentru 2 bucati?
La mine Tarox care vine ca OEM (G88, F2000, SportJapan) e 300 EURO / 2 bucati si cele custom sunt 600 EURO/ 2 bucati

P.S. Poate ar trebui sa multam discutia altundeva....
Dr.Silviu
Discurile sunt Tarox F2000 si e pretul doar pentru discuri (2 bucati) fara placute. Nu sunt sigur, dar o sa-l intreb sa-mi confirme...

L.E. Da, am gresit eu, pretul e pentru discuri tarox f2000 + placute ds2500
Versiunea Lo-Fi. Pentru a vedea versiunea completa cu mai multe informatii, te rog Apasati aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.