Ajutor - Cauta - Membrii - Calendar
Versiune Completa: Golf R20
Forum HotHatches > HotHatches General > Stiri Auto HH
Pagini: 1, 2
Darian
Absolut geniala masina iar pretul este foarte bun.
Jazzy
da,pretul este foarte bun,dar depinde si de optionale!!!poate vom avea vreun posesor pe forum
Dr.Silviu
In conditiile astea cine o sa-si mai ia S3?!?
pejte
Cei care vor un pic de exclusivitate, probabil... si aici ma refer la Golf nu la Scirocco...
Mituc
actualul S3 e o idee mai greu decit golfR (motoarele au acelasi cuplu maxim in aproximativ aceeasi plaja, doar puterea maxima difera cu 5CP ca sa dea bine la marketing, un 0.1bar in admisie tinut in plus pentru vreo 200rpm si se rezolva), deci probabil va trebui sa apara un audi S3 cu motorul de 270 si o transmisie mai buna ca sa se mai justifice existenta lui.
Dr.Silviu
Transmisia de GolfR este identica cu cea de pe S3-ul actual, la fel ca si motorul... Proabil noul S3 va aparea pe platforma noua (2012) care nu va mai fi ca cea de pe Golf. Este o platforma individuala A3/S3.
Alex
la s3 nu se va mai schimba nimic in viitorul apropiat ...

oricum cred ca masinile sunt egale ...
48BYG
Golf R nu este egal cu S3 ..este mult peste datorita noului motor TSI !
Alex
egale pe 400 m ... la asta ma refeream smile.gif

oricum o sa scoata si audi ceva mai potent ... cam peste un an wink.gif
Dr.Silviu
Golf R si face-lift S3 au acelasi motor! (TSI)
48BYG
Din cate stiu eu nu e adevarat .
Dr.Silviu
Din cate stiu eu pana si Golf V (da 5) din 2008.5 are noul motor tsi wink.gif Si iti spun sigur ca S3 face-lift (cel cu led-uri la far) are TSI.
Profesoru
CITAT(Dr.Silviu @ Dec 12 2009, 06:34 PM) *
Din cate stiu eu pana si Golf V (da 5) din 2008.5 are noul motor tsi wink.gif Si iti spun sigur ca S3 face-lift (cel cu led-uri la far) are TSI.

Toate motoarele noi VAG , sun TSI , nu mai sunt TFSI ..........aprob pozitiv ce spune Dr Silviu, sunt alte evolutii ale motoarelor vechi de la companie
48BYG
E adevarat ca sunt si pe Golf 5 motoarele TSI .....dar nu 2.0 TSI si iti spun ca pe Audi S3 facelift e tot motorul TFSI !
Profesoru
My bad , atunci ........
Frank SF
vad ca exista pe configurator si o varianta Edition care e mai ieftina decit cea standard... cunoscatorii in ale grupului VAG ce zic: ati lua masina asta cu cutie manuala 6 trepte sau cu DSG?
bogdan_wrc
sincer. as lua DSG doar daca voi pune softul de la REVO. daca nu, manual.

niciodata o manuala nu va schimba ca un DSG, dar niciodata o manuala nu-mi va schimba in mijlocul curbei treapta. daca pot sa am combaintia astora..si in oras sa "dorm" lejer...iar pe curbe si in demaraje sa am 1 pedala (acceleratia) si sa nu iau mana de pa volan cand schimb (doar padele)...atunci mi se pare masina ideala. nu degeaba aia pe la F1 cam asta folosesc...
Alex
edition e un fel de varianta promotionala ... are acelasi standard, doar ca are un mic discount ...
Alex
pentru cei care vor sa vada masina, este un exemplar expus in showroom la PBN
BogdanMPS
Am zarit eu unul alb azi vav de Ghencea. Avea numere rosii de IF
Alex
pai sunt singurele de la noi momentan smile.gif
Versiunea Lo-Fi. Pentru a vedea versiunea completa cu mai multe informatii, te rog Apasati aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.