Ajutor - Cauta - Membrii - Calendar
Versiune Completa: Statie Radio CB
Forum HotHatches > HotHatches General > Discutii Generale HotHatch
Chuckie
In urma unor peripetii cu domnii `cap de creta` am decis sa achizitionez o statie de tiristi in speranta ca o sa scap de radare.
Problema e ca nu ma pricep absolut deloc la detalii tehnice si prostii de genul si nu as vrea sa dau banii aiurea.
Ma intereseaza sa bata cat mai mult (am inteles ca asta se rezolva din antena) si sa pot merge normal cu masina (nu la peste 150 sa imi zboare antena dupa masina).
Astept cateva sfaturi/experiente , eventual si modele de statii si antente .
multumesc
George
recomand pe relu sa te ajute.

eu am luat o antena de 1m , si o statie f f f mica de la el. sunt foarte multumit.
Relu
Exista un anume model de antena de 1 metru, care nu sare garantat. Am probat-o eu ( fara sa vreau, uitasem ca e acolo .. rolleyes.gif ) si nu mi-a sarit la destul de bine peste 200 ...
Din aia am si eu si George.
George
nici la mine nu a sarit smile.gif
Chuckie
o versiune mai mica nu gasim?smile.gif am probat una si arata caraghios masina , galbena si cu dinaia...taxi e:)))
daca nu punem si de 1 m , numai de radare sa scap
niste linkuri pt statie si antena?
multumesc
Sabin
Vali se pricepe smile.gif Baga PM
pejte
Ai zis ca vrei sa bata mult. E imposibil cu o antena de 20cm sa bata cat sa poti vorbi cu tiristul care e in fata ta dar nu-l vezi biggrin.gif
bluey
O sa faceti copii strambi biggrin.gif
George
1m e compromisul ideal ! crede-ma .
Chuckie
de 1m sa fie!
un model de statie si de antena?sa merg la sigur
sa fie:)
George
chuckie, recomand ce mi-am pus si eu si mi-a recomandat relu. testata atat la viteza cat si la receptie / emisie .
il astept pe relu sa dea linku' ca eu nu il mai am.
Relu
Uite ASTA e antena.
George
si statie recomand ce mi-a montat relu. mica mica si potenta biggrin.gif
Relu
Si statia e asta
Relu
6 mil. si nu e pe stoc ...
Chuckie
se monteaza/demonteaza greu?
vreau sa ma combin cu fratimiu la una si sa stiu daca merge mutata rpd de pe o masina pe alta:)))
ms de raspunsurile ferme!
Relu
Se alimenteaza la bricheta, asa ca se scoate/monteaza instant.
Sa-mi zici daca vrei statie ca mai am una singura.
fitze

Raspunde man la telefon. Te-am sunat sa iti explic ce si cum e cu statiile, eu am montat una la mine si e ok.
Chuckie
am raspuns:)
m-am cam lamurit ,m-am si jucat cu una aseara
sa vedem ce iau acum
grecutzu2005
eu mi-am dat numaru din fata jos. smile.gif nu imi mai fac probleme de radar. smile.gif
dar o statie cred ca o sa imi achzitionez si eu.
nu de alta dar ma plictisesc la drumuri lungi.
mai schib si eu o vorba cu vreun camionagiu biggrin.gif
Stefan
Aseara m-am convins ca statia e foarte tare. Trandafire, Patraulea, George, dormiti?! laugh.gif
Bebe
Sa puneti si poze cu masinile cu antenute, sunt curios cum arata smile.gif Parca sunt teleghidate biggrin.gif
Relu
Iete colea cool.gif
Darky
confirm ca statia este super utila vs. detector
am avut pe drumul spre sighisoara o statie de la un prieten si n-am avut nici o problema pe drum ... ba mai mult "colegii" aia mari imi mai faceau si loc pe serpentine ca vedeau antena sus pe masina.
si inca ceva ... antena nu sare la 200+ km/h
Wannabe
cred k ar fi cea mai buna achizitie rolleyes.gif sa inteleg ca modelu de care vorbim noi aici nu sare cu tot cu antena & shit de 10mil?
Darky
ia legatura cu Relu ... cred ca gasesti tot pachetul sub 500 de lei biggrin.gif
Wannabe
wow biggrin.gif mercic
Versiunea Lo-Fi. Pentru a vedea versiunea completa cu mai multe informatii, te rog Apasati aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.